Zavrieť

Porady

Filter v Exceli

Ahojte,

mám tabuľku, kde je cca 800 riadkov. V každom riadku je meno, adresa, VIN číslo. Potrebujem z tabuľky vybrať VIN čísla (skladajú sa zo 17 znakov - kombinácia čísel a písmen), ktorých číslo, ktoré je 5. v poradí, obsahuje číslo 6, napr. ABCDE12FG34567890.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Letko Pozri príspevok
    Ahojte,

    mám tabuľku, kde je cca 800 riadkov. V každom riadku je meno, adresa, VIN číslo. Potrebujem z tabuľky vybrať VIN čísla (skladajú sa zo 17 znakov - kombinácia čísel a písmen), ktorých číslo, ktoré je 5. v poradí, obsahuje číslo 6, napr. ABCDE12FG34567890.

    Ďakujem
    Veľmi zadaniu nerozumiem.
    Z daného VINčísla piaty znak je "E". Použi funkciu =MID(A1;5;1)

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    rozdel si to do stlpcov pomocou funkcie text do stlpcov (teda ak sa to da, neviem v akom formate resp ako mas zapisane tie udaje v tych riadkoch)

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    som sa pomýlil, 8. znak. Ale už som na to prišiel. Dám si automatický filter a tam vlastný, potom ?????????5??????? a filter si nevšíma pozíciu na otázniku, len číslo 5 na pozícii, v akej je zapísané.
    Ďakujem aj tak za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.