Zavrieť

Porady

výpočet MD s DNP

Ahojte, chcem sa Vás opýtať, ako sa mi vypočíta výška MD, keď som aj dobrovoľne nemocensky poistená? Poprosím nejaký konkrétny vzorec alebo priamy výpočet.
V roku 2010 som mala HM 366 €, od 1.10. 2010 som zmenila zamestnávateľa, moja HM je 478 €, platím si DNP - môj vymeriavací základ je 524€.
Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    1.) zo zamestnania

    ak si mala v obd.1.10-31.12./2010 mesačnnú hm 478eur tak:
    (3mes x 478) : 92dní v tomto období = dvz (zamestnanie)

    2.) z dnp predpokladám si sa neodhlasovala, ale stále si prihlásená z vz 524eur, vyrátaš

    počet mesiacov, od začiatku poistenia do 31.12.2010 x 524eur : počet kalend. dní v tomto období, za ktoré platíš = DVZ (dnp)

    3.) zrátaš oba denné vym.základy x 60%
    to je tvoja materská na 1kalendárny den

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. skrátka - bajočko 600 evri mesačne (celkom slušná materská) ... počkaj na rozhodnutie - tam bude všetko presne rozpísané - asi tak, ako píše Gabina - len majú na to 60 dní
    Dávka sa vypláca 15. nasl. mesiaca - ak si už odovzdala obidve žiadosti o materské, tak už 15.6. dostaneš dávku za tieto tri dni. Ak by bolo nejaké zdržanie, tak vyplatia až potom v júli za jún a máj spolu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.