Zavrieť

Porady

Konatel a sukromne jazdy

Zdravim poradaci

robim zavierku jednej firmy a mam problem s ktorym si neviem rady.
Konatel firmy / obcan EU, nie Slovak / je zamestnany na polovicny prac . uvazok, s tym ze sluzobne auto pouziva aj na sukromne ucely. V mzdach to ma zdanovane tak ako ma byt. Problem je ten, ze mi za cely rok odovzdal len minimum dokladov za phm, ziadnu evidenciu jazd, ani rozdelenie na sukromne a sluzobne jazdy.Co s tym? Mali ste uz niekto podobny problem?Dakujem za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    mihand Pozri príspevok
    Zdravim poradaci

    robim zavierku jednej firmy a mam problem s ktorym si neviem rady.
    Konatel firmy / obcan EU, nie Slovak / je zamestnany na polovicny prac . uvazok, s tym ze sluzobne auto pouziva aj na sukromne ucely. V mzdach to ma zdanovane tak ako ma byt. Problem je ten, ze mi za cely rok odovzdal len minimum dokladov za phm, ziadnu evidenciu jazd, ani rozdelenie na sukromne a sluzobne jazdy.Co s tym? Mali ste uz niekto podobny problem?Dakujem za kazdu odpoved
    ano je to problém , pretože za sukromné km PHM nie je pre firmu daňový náklad , mal by ju uhradit konatel ,a samozrejme ani nárok na plný odpočet DPH nie je .
    Pri použíavní auta aj na sukromné aj na služobné je potrebná evidencia. Ak ti ju konatel nedá , skus ho vyzvat písomne s vyššie uvedeným upozornením .

    mihand je offline (nepripojený) mihand

    mihand
    On mi dal phm bloky len na sluzobnu jazdu, s odovodnenim ze za cely rok mal len cca 6 jazd, sluzobnych , ostatne vsetky sukromne.
    Lenze jedna sa o dost drahe auto, odpisy rocne su dost vysoke, tak preto sa mi to cele nezda...........Vsetko co sa tyka tohto auta by som dala ako nedanove
    Katarína Cigánová
    mihand Pozri príspevok
    On mi dal phm bloky len na sluzobnu jazdu, s odovodnenim ze za cely rok mal len cca 6 jazd, sluzobnych , ostatne vsetky sukromne.
    Lenze jedna sa o dost drahe auto, odpisy rocne su dost vysoke, tak preto sa mi to cele nezda...........Vsetko co sa tyka tohto auta by som dala ako nedanove
    no je to naozaj na zváženie , ako sa stavat napr. k odpisom , ked vysoko prevažuje súkromná spotreba.
    ako to bude posudzovat prípadná kontrola- či auto nie je služobné čiste zo špekulatívnych dôvodov ? ??
    ... fakt neviem ...

    mihand je offline (nepripojený) mihand

    mihand
    Dam phm, odpisy , a vsetko co sa auta tyka ako nedanovy naklad. Myslim si ,ze v pripade danovej kontroly to bude mensie zlo :-)))
    Ma niekto este nejaky iny nazor??

    Konatel a sukromne jazdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.