Zavrieť

Porady

Info ohladom PN a denneho vymeriavacieho zakladu

Dobry den,
som zamestnana od 15.6.2010 az do dnesneho dna u toho isteho zamestnavatela a pre uraz som ostala na PN... vzhladom na to ze som PN nikdy nebola vobec neviem ako si mam vypocitat denny vymeriavaci zaklad a na co mam narok... takze mam par otazok:
1) denny vymeriavaci zaklad si vypocitam za ktore obdobie? za minuly rok? alebo tento? a ide v podstate o hrubu mzdu za dane mesiace/ počet kalendárnych dni? alebo ako je to vlastne?
2) viem ze prvych 10 dni mam narok na preplatenie prijmu (jeho casti) od zamestnavatela... vyzera to vsak ze budem PN min. 14 dni... potom mam narok na nemocenske davky a urazovy priplatok... to sa mi zapocita len od toho 11 dna alebo spatne aj za tie ostatne???

viem ze toto ma na starosti nasa uctovnicka ale vzhladom na to ze casto sa stavaju u nas chyby rada by som mala pribliznu predstavu kolko budem na vyplate stratova... dakujeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Info ohladom PN a denneho vymeriavacieho zakladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.