Zavrieť

Porady

ako nastaviť router pripojený k inému routru tak, aby mi fungovala dyndns služba?

Mám router Huawei B260a na ktorom mám zriadenú verejnú IP adresu, ale ja by som potreboval, aby bola pevná. Operátor túto možnosť neponúka a tak som to chcel vyriešiť cez službu dyndns. Problem ale nastal ten, že tento router službu dyndns nepodporuje. Dalo by sa to vyriešiť tak, aby som k tomuto routru pripojil ďalší, ktorý podporuje službu dyndns a takto sa pripájal na požadované zariadenie pripojené k routru? Zatiaľ ale neviem ako mám nastaviť ten druhý router tak, aby mi to fungovalo. Viete mi poradiť?
V skratke mi ide o to, aby som mal pevnú IP adresu cez službu dyndns prostredníctvom iného routra pripojeného k Huawei B260a na ktorom je zriadený internet.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Klasicky pripoj z prvého routra do WAN druhého.Na prvom si môžeš wifi vypnúť.Potom si vyhľadaj na tom druhom položku DDNS a tam si zvoľ DynDNS a postupuj ďalej podľa pokynov.Nerobil som to ,tak neviem ako to presne funguje ,ale napr. Belkin N+ to podporuje.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Pokial ten huawei je mozne nastavit do modu bridge, tak ho nastav do bridge (vtedy sa vlastne bude chovat ako modem) a na jeho LAN rozhranie si zapoj novy akykolvek wan routera vsetko ostatne nastavujes tam

    Mirki je offline (nepripojený) Mirki

    Mirki
    No takto som to skúšal, ale nefungovalo to žiaľ...asi to nebude len také jednoduché..

    Mirki je offline (nepripojený) Mirki

    Mirki
    Tak Huawei mám nastavený na IP adrese 192.168.1.1 a ten druhý router na IP adrese 192.168.1.5. Kam mám zasunúť kábel z WAN Huaweia? Do WAN toho druhého routra, alebo do jeho LAN? Lebo stále mi to nejako nejde. Nejde mi internet cez ten druhý router. Je potrebné v ňom niečo ešte nastaviť?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ak huawei ma 192.168.1.1, tak aj dalsim strojom (ci uz pocitacom routrom, ...) v sieti prideluje adresy v tomto rozsahu (cize prideluje od 192.168.1.2 - 192.168.1.255)
    Ak mas v huawei zapnuty DHCP server (co asi mas), tak s huawea LAN pychni kabel do routra do WAN, tento router na wan rozhrani dostane adresu napr. 192.168.1.3
    Ak budes nastavovat LAN, tak tam si zvol uz iny rozsah napr 192.168.2.1

    ako nastaviť router pripojený k inému routru tak, aby mi fungovala dyndns služba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.