Zavrieť

Porady

Povinnosti pri PN po skončení pracovného pomeru

K 31.5.2011 sa mi končí pracovný pomer dohodou. Som však stále na PN a potvrdenie o prechode PN na ďalší mesiac som ešte zaslala zamestnávateľovi.

Aká povinnosť mi vyplýva voči sociálnej poisťovni a úradu práce? Mám sa nahlásiť až po skončení PN alebo už 1.6.2011?

Ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 30.05.11 at 17:49
7 komentárov     zbaliť
FAKO314 Dobrý deň. Prosim Vás platí toto všetko aj ešte dnes????????????? mne sa stalo to isté. Ďakujem
veronikasad Pýtaš sa kde máš zaslať PN-ku, alebo kedy sa hlásiť na UP ?
FAKO314 Na úrad práca až po ukončení PN, a maródku nosiť na socialku. Len neviem či stále platí aj to o tej zdravotnej poisťovni. Ďakujem
ivka70 plati ...
FAKO314 Na UP až po skončení maródky, a PN nosiť na socialku. Či platí to o zdravotnej poisťovni. Vďaka.
ivka70 ano, ZP - zmeny hlasis do 8 dni podla zakona ....
FAKO314 Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ninkabb Pozri príspevok
    K 31.5.2011 sa mi končí pracovný pomer dohodou. Som však stále na PN a potvrdenie o prechode PN na ďalší mesiac som ešte zaslala zamestnávateľovi.

    Aká povinnosť mi vyplýva voči sociálnej poisťovni a úradu práce? Mám sa nahlásiť až po skončení PN alebo už 1.6.2011?

    Ďakujem.
    Zamestnáv. určite zašle PN do SP odkiaľ dostaneš nemocenské. Potom potvrdenie o ukončení PN zašleš SP už sama. Na ÚP sa môžeš prihlásiť až po skončení PN.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    treba zistiť na svojej zdr. poisťovni, čo budú od teba požadovať. Či budeš potrebovať zo SP potvrdenie o dobe poberania nemocenského, resp. iný doklad.

    Na UP ťa počas PN nemôžu zaevidovať.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Do 8 dni po ukonceni PP sa musis prihlasit vo svojej zdravotnej poistovni ako pistenec statu na PN v ochrannej dobe. Potom po ukonceni PN sa prihlasis na UP a opat pojdes do ZP, odhlasit sa ako poistenec statu na PN a prihlasit sa ako poistenec statu evidovany nas UP.

    Povinnosti pri PN po skončení pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.