Zavrieť

Porady

Oblečenie a kabela ako náklad!

Ahojte, chcela by som sa opýtať skúsenejších, dá sa brať nákup oblečenia a kabely ako náklad? mám tu len 2 bloky, ale neviem ako to nazvať a pod akú položku to dať. Ja by som dala 518. ďakujem za skorú odpoveď. Pekný zvyšok pracovného dňa!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Kto nakupoval? Prečo?

    Ja by som spravila toto:
    1. veľmi by som sa snažila tie bločky vrátiť a neúčtovať!! (a to aj v prípade, ak tie bloky dal na stôl konateľ, riaditeľ, pán boh....)

    2. ak to nepôjde, dala by som to ako nedaňový náklad - konkrétne na 501. Osobne, kabelu by som ešte uznala, ak by tam bol nejaký všeobecný popis a "tvárila" sa, že je to taška na notebook, ale oblečenie určite nie do daňových nákladov.

    Z takéhoto nákupu si samozrejme nemôžeš uplatniť DPH. (ak je na bločku nejaká uvedená).

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    vistero Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som sa opýtať skúsenejších, dá sa brať nákup oblečenia a kabely ako náklad? mám tu len 2 bloky, ale neviem ako to nazvať a pod akú položku to dať. Ja by som dala 518. ďakujem za skorú odpoveď. Pekný zvyšok pracovného dňa!
    Pokiaľ sa jedná o jednotné pracovné oblečenie, napríklad čašníci, vtedy určite na účet 501/A pracovné odevy, pokiaľ sa tu jedná o oblek pre pána riaditeľa, tak odporúčam na účet 513, čo je pripočitateľná položka k základu dane, samozrejme bez DPH, no a o kabele, tu by sa dalo polemizovať, či sa jedná o spotrebný materiál, ktorý je potrebný pre firmu na dosiahnutie zisku a koniec koncov aj ten oblek.
    Iné je to v prípade umelcov, ktorí oblečenie potrebujú ako kostým k predstaveniu diela, vtedy by sa dalo uvažovať aj o kabele ako rekvizite, ale to by ste museli mať vo svojej činnosti uvádzanie umeleckých diel či už javiskovou formou, alebo filmovou.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Kabela môže slúžiť napríklad aj na odnos pošty. Len teda, ak stála 30 tisíc, tak je to len veľmi ťažko obhajiteľné.

    mmch, tie 513 sa tu budú myslím množiť - zjavne ide o vyhnutie sa plateniu zdravotného odvodu zo zisku ...

    Oblečenie a kabela ako náklad!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.