Zavrieť

Porady

Podať alebo nepodať RZZP

Dobrý deň.
manžel má odklad daňového priznania. Keďže už ho mám nachystané, riešim RZZP. Môže mi tu niekto laicky vysvetliť, kedy podať a kedy nepodať RZZP?
Závisí to od hrubej mzdy, alebo od základu dane? Manželovi tvrdili, že si ho podať nemusí no ja si to radšej chcem preveriť.
-od 1.1.2010 do 2.6.2010 bol zamestnaný na zmluvu
-od 3.6.2010 do 27.10.2010 bol dobrovolne nezamestnaný
-od 28.10.2010 do 31.12.2010 bol zamestnaný na dohodu
Základ dane z daňového priznania má 3343,60 € a RZZP by som mala podať na tlačive S-SA-SC.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kaplanka Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    manžel má odklad daňového priznania. Keďže už ho mám nachystané, riešim RZZP. Môže mi tu niekto laicky vysvetliť, kedy podať a kedy nepodať RZZP?
    Závisí to od hrubej mzdy, alebo od základu dane? Manželovi tvrdili, že si ho podať nemusí no ja si to radšej chcem preveriť.
    -od 1.1.2010 do 2.6.2010 bol zamestnaný na zmluvu
    -od 3.6.2010 do 27.10.2010 bol dobrovolne nezamestnaný
    -od 28.10.2010 do 31.12.2010 bol zamestnaný na dohodu
    Základ dane z daňového priznania má 3343,60 € a RZZP by som mala podať na tlačive S-SA-SC.
    počas obdobia samoplatitela mal príjem ? V čase keď bol zamestnaný na dohodu bol evidovaný na UP ?

    kaplanka je offline (nepripojený) kaplanka

    kaplanka
    ako samoplatiteľ (dobrovolne nezamestnaný) nemal príjem a ked pracoval na dohodu nebol evidovaný na UP.

    kaplanka je offline (nepripojený) kaplanka

    kaplanka
    zo zamestnania 1.1. - 2.6. mal príjem 2893,67 €, potom ako dobrovolne nezamestnaný mal 0 € a na dohodu 449,93 €

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kaplanka Pozri príspevok
    zo zamestnania 1.1. - 2.6. mal príjem 2893,67 €, potom ako dobrovolne nezamestnaný mal 0 € a na dohodu 449,93 €
    Z údajov, ktoré si uviedla mi nevychádza povinnosť podať RZZP. Jeho mesačný príjem nepresiahol max. vymer.základ (predpokladám, že neide o "zamestnanie na živnosť" a počas obdobia samoplatitela nemal príjem.

    Z akého dôvodu mal predlžený termín na podanie DP ?

    kaplanka je offline (nepripojený) kaplanka

    kaplanka
    Veľmi pekne ďakujem za ochotu. Nejde o žiadnu živnosť. Tam kde bol do konca roka na dohodu, tak tam teraz od 1.1.2011 pracuje na živnosť. A max. vymer. základ je tých 4025,70 € ?
    A ten dôvod? Moja lenivosť. Je to tak že v týchto veciach sa spolieha na mňa a ja som jednoducho nestíhala dať mu papiere dokopy. Pracujem na 4 smeny, dieťa na krku a môj koníček šitie a termíny zákaziek.(a nehovorím o tom, že jeden papier sa stratil pri sťahovaní. Pohodlnosť bola ked som sa dozvedela ža sa dá predĺžiť bez udania dôvodu. No poučená som nadovšetko a nabudúce odklad riešiť v žiadnom prípade nebudem.

    Podať alebo nepodať RZZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.