Zavrieť

Porady

výmera pozemku - suhlas vlastníkov

Neviem, ci je toto spravne miesto, ale neviem ako postupovat dalej...
Vlastnim pozemok parcely "E" a som vacsinovy vlastnik (10/12). Nie je vymerany a rad by som si ho dal vymerat... Potrebujem ku tomu suhlas tych zvysnych vlastnikov? ... ak ano, akym sposobom ho mozem dostat? ... treba vytvorit nejake "pisomne prehlasenie" a to im dat podpisat? ... dakujem za kazdu cennu info....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Súhlas by si ani nepotreboval na vymeranie, ale aby to tiež zaplatili. Môžu oponovať, že to nie je ani údržba ani investícia ... hoci k riadnemu hospodáreniu to patrí.
    Súhlas nemusí byť písomný, len pri právnych úkonoch by mal byť preukázateľne aj menšinový vlastník s návrhom oboznámený, inak by mohlo ísť o neplatný právny úkon.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vymerať ti môžu len celý pozemok, nedá sa len tak oddeliť tvoja časť. To by ste sa museli dohodnúť buď o reálnom užívaní spoločnej veci (nemusí písomne, stačí fakticky) alebo až o rozdelení spoluvlastníctva na individuálne vlastníctva.
    V oboch prípadoch by musel byť súhlas, ktorý kút bude komu patriť, alebo by rozhodoval súd.
    Zaplatiť som myslela prácu toho merača ...

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nebudem rozberať stavbu na ornej pôde, predpokladajme, že získaš súhlas.
    Každý spoluvlastník je vlastníkom celého pozemku, len práva a povinnosti má podľa výšky svojho podielu. O hospodárení so spoločnou vecou rozhodujú spoluvlastníci väčšinou, proti rozhodnutiu väčšiny nemôže zasiahnuť ani súd. Dúfam, že aj teraz sa viete o hospodárení dohodnúť, napr. kde si kto čo zaseje. Teraz však môže mať svoj záhon aj v strede poľa, nevadí ti to.

    Ak by ste si však mali podeliť pozemok, k stavbe potrebuješ aj prístupovú cestu. O rozdelení spoluvlastníctva sa musíte buď dohodnúť, alebo na návrh jedného z vás rozhodne súd. Daj súdu návrh aj s náčrtom, hoci súd ho nemusí rešpetovať a rozhodne sám.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    rastogallo Pozri príspevok
    dakujem, ako myslis "zaplatili" ? Ja mam zaujem vymerat len ten moj podiel, tych 10/12...tak som to myslel... ze nepotrebujem tie 2/12... ale vraj ja vlastnim 10/12 z kazdeho metra, teda ak chcem vymer na moj podiel, tak by mali s tym suhlasit... dik moc za odpoved...
    Vymerať svoj podiel 10/12 môžeš. Nie však tak, ako si to predstavuješ. Ak by si oddelil svoj podiel a zvyšok by si nedal do GP, v parcele ktorá by nebola vymeraná by si zostal stále vlastníkom v rovnakom podiele, aký máš teraz. S tým by asi ostatní vlastníci nesúhlasili. Reálne je to tak, že celú parcelu necháš zamerať a oddelíš sa až v parcele C. Ak by vznikla tvojím oddelením menšia parcela ako 2000 m2, bolo by potom vhodnejšie nerobiť zmluvu o rozdelení ale spísať u notára notársku zápisnicu.
    Bez súhlasu spoluvlastníkov to nepôjde.
    dakujem, ako myslis "zaplatili" ? Ja mam zaujem vymerat len ten moj podiel, tych 10/12...tak som to myslel... ze nepotrebujem tie 2/12... ale vraj ja vlastnim 10/12 z kazdeho metra, teda ak chcem vymer na moj podiel, tak by mali s tym suhlasit... dik moc za odpoved...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Mária27 Pozri príspevok
    ...
    Zaplatiť som myslela prácu toho merača ...
    A to veru nie je málo.

    monura je offline (nepripojený) monura

    monura
    Dobrý deň, chcela by som sa spytať či by mi niekto vedel poradit ohladom ornej pôdy C parcela. Som väčšinový vlastník 15/16 z pozemku kt. ma 33000 m2. 1/16 ma babkina sestra ktora sa nechce nijako dohodnut. Chcela by som si postavi RD a ako vačšinový vlastnik mám právo rozhodnúť ktorá časť je moja? Kam alebo na aky urad by som mala zajsť, ked s menšinovým vlastníkom nie je vôbec reč.Za každú odpoved velmi pekne dakujem

    výmera pozemku - suhlas vlastníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.