Zavrieť

Porady

prihlásenie zamestnanca - EZU

Dobrý deň. Ak prihlasujem zamestnanca elektronicky - EZU, a to deň pred uzavretím PZ, tak by som mala prihlášku najprv poslať aj mailom alebo faxom, alebo SMS-kou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Čo sa týka prihlasovania, dá sa v zmysle zákona o sociálnom poisteni aj v deň nástupu, ale pred začiatkom výkonu činnosti zamestnanca
    § 231 Povinnosti zamestnávateľa
    (1) Zamestnávateľ je povinný
    b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
    1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca podľa § 4 ods. 1 najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Tamila, zdenka131, MarcelkaT, Mária27, terezamaria
    5

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Prihlasuješ iba cez EZU. (deň pred nástupom do práce)

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Andyke Pozri príspevok
    Prihlasuješ iba cez EZU. (deň pred nástupom do práce)
    Ďakujem, len som si nebola istá. Lebo zamestnávateľ, ktorý neposiela cez EZU ale poštou, tak tomu vždy deň pred nástupom pošlem mailom prihlásenie zamestnanca a potom zasielam RL s pečiatkou a podpisom poštou. A nevedela som, či mám takto postupovať aj vtedy, ak sa posiela cez EZU.

    prihlásenie zamestnanca - EZU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.