Zavrieť

Porady

Chirurgické odstránenie znamienka

Zdravím,
mám taký problém. Pred týždňom mi vyberali znamienko na tvári. Presnejšie vľavo pod nosom. No a mala som to zalepené ako mi bolo prikázané, len som si občas vymenila náplasť. Včera som si to išla tiež prelepiť novou náplasťou a zbadala som rapídnu zmenu pri tom mieste kde mi to znamienko vyoperovali. Narástol mi taký bledý pupáčik a neviem čo to môže byť. Nemá s tým prosím vás niekto skúsenosti čo by to mohlo byť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Moja manželka bola tiež chirurgicky odstraňovať dve znamienka a takéto problémy nemala. Asi bude najlepšie zavolať lekárovi.

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    Podľa mňa je to alergická reakcia. Záleží na tom akú máte citlivú pokožku a imunitu. Každá rana reaguje individuálne - mňa nazvali lekári prípadom na diplomovú prácu , proste katastrofa. Každopádne treba navštíviť lekára, pravdepodobne vám na to dá antibiotickú masť. Mne osobne poradila jedná perfektná česká lekárka - ranu nelepiť! a potierať ráno a večer detským púdrom aviril (nie iným). Po všetkých predchádzajúcicj skúsenostiach som to riskla a od vtedy sa inak ani neliečim!

    Jankaaa23 je offline (nepripojený) Jankaaa23

    Jankaaa23
    Ak je to alergická reakcia, tak potom neviem na čo, lebo sa mi to objavilo až na 5-6 deň po zákroku. A možno to bude aj tým, že to bolo prelepené. Netuším. V každom prípade som zajtra objednaná na vyberanie stehov, tak uvidím čo mi na to povie doktorka. Ak mi nepomôže, tak sa budem riadiť tvojou radou. Ďakujem

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Raz som mal ranu na prste na nohe, dal som si na to leukoplast a potom mi to po cca 2 dňoch začalo hnísať. Vraj to bolo spôsobené tým, že som to mal celý čas prelepené. Od vtedy si rany neprelepujem. No ty máš stehy, čo je úplne iná rana.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    použi iný leukoplast

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Jankaaa23 Pozri príspevok
    Ak je to alergická reakcia, tak potom neviem na čo, lebo sa mi to objavilo až na 5-6 deň po zákroku. A možno to bude aj tým, že to bolo prelepené. Netuším. V každom prípade som zajtra objednaná na vyberanie stehov, tak uvidím čo mi na to povie doktorka. Ak mi nepomôže, tak sa budem riadiť tvojou radou. Ďakujem
    Ako to dopadlo, čo povedala doktorka?

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    pasuliatko Pozri príspevok
    použi iný leukoplast
    Leukoplast som dostal od zdravotníkov (bolo to na Pohode). Rany si už neprelepujem a je to bez hnísania Mydlo dokáže zabiť 99 % baktérií, takže postihnuté miesto si umyjem mydlom a je to.

    Chirurgické odstránenie znamienka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.