Zavrieť

Porady

Muka a cestoviny.

Nevsimol som si, zeby sa niekde o tom debatovalo ... mam narok na statnu almuznu vo forme muky a cestovin, ked som polovicny invalidny dochodca? Ak hej, ako mam postupovat a dokedy? :-)
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
alabut Pozri príspevok
... mam narok na statnu almuznu vo forme muky a cestovin, ked som polovicny invalidny dochodca? ....
... ak si nepracujúci dôchodca s dôchodkom do 305 €

viď napr.: http://www.cas.sk/clanok/199115/pomo...ju-zdarma.html
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alabut, ale do úvahy sa berie príjem celej rodiny, nielen tvoj ...
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ved preto sa pytam. A aka je matematika vypoctu? Snad to zvladnem. :-)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ked mas na PC a na internet, mas aj na muku, nie?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mylis sa velice. PC som dostal zadarmo a web mi platia. Nekupoval som ani sporak, ani fotoaparat, ani kopu inych veci. Vsetko som dostal. Stat sa na mna z vysoka vysral ked som bol v najhorsom, preto chcem aspon kupovane rezance skusit, nielen domace. :-)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alabut Dnes, 05:56 PM
Mylis sa velice. PC som dostal zadarmo a web mi platia. Nekupoval som ani sporak, ani fotoaparat, ani kopu inych veci. Vsetko som dostal. Stat sa na mna z vysoka vysral ked som bol v najhorsom, preto chcem aspon kupovane rezance skusit, nielen domace. :-)
Ty sa mas!!!
Ved ti je lepsie,ako vacsine ludi, co si musia na vsetko zarobit a kupit sami za vlastne

...som skromna, mne by bodlo,keby mi niekto aspon internet mesacne platil
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dnes, 05:32 PM

Ved preto sa pytam. A aka je matematika vypoctu? Snad to zvladnem. :-)


Ako rodina musíte poberať dávku v hmotnej núdzi ... Neviem kolko členov má vaša domácnosť, ale ak je manželka zamestnaná - asi vám to nevyjde.

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=225
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Mňa by zasa zaujímalo ktorý posranec má veľkoobchod s hladkou múkou a cestovinami. Tak ako si ktosi kto vlastní výrobňu s igelitom presadil zákon o používaní igelitových rukavíc, ktoré aj tak nikto nepoužíva, tak si ktosi presadil zákon aj o poskytovaní hladkej múky a cestovín chudobe.
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
arizona Pozri príspevok
Ty sa mas!!!
Ved ti je lepsie,ako vacsine ludi, co si musia na vsetko zarobit a kupit sami za vlastne

...som skromna, mne by bodlo,keby mi niekto aspon internet mesacne platil
..

...daj pokoj,to by som musela byť stále niekomu za niečo vďačná,takto si zaplatím sama a kto chce, môže mi závidieť...a ušetrím špekulovanie, komu som dala, že mám niečo zadara!...



....a dostať pol tony hladkej múky, ako to urobili tomu detskému domovu, no, len štranok na krky..lebo ak sa im zmolí, nevyčistia to!...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Muka a cestoviny.
02-06-11
11:19 AM

alabut
Poraďák
Členom od: 06-01-08
Príspevky: 1,633
alabut je offline (nepripojený)

Nevsimol som si, zeby sa niekde o tom debatovalo ... mam narok na statnu almuznu vo forme muky a cestovin, ked som polovicny invalidny dochodca? Ak hej, ako mam postupovat a dokedy? :-)..
.................................................. ..

..mojko, tebe ani nič nedajú, stačí, aby si prečítali tvoje výdatné raňajky, obedy a večere a zoberú ti aj dôchodok)))))))
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Chudák náš kamoš Alabut:
minule si dal na sklo, že varí na obed zrolované špenátové listy a je to tu: určite si to niekto všimol a začalo mu vŕtať v hlave že prečo sú tie špenátové listy zrolované, veď prázdne sa určite nerolujú, musí tam byť zamotaný aspoň nejaký ofrcok voľačoho.

A už nemáš nárok ani na to na čo si mal nárok: na kilo holohrubej múky a 250 dkg slížov.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ten "ofrcok"- to je správne slovo...dobre som sa zasmiala...a nahlas!.....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes mi akceptovali ziadost na cestoviny a muku, s alabutkou dostaneme dvojnasobnu davku. Strop financnej hranice bol prekvapivo vysoko. A alabutka urobila dobry skutok, vybavila ziadost aj jednej susede, ktora ani nevedela o tejto akcii, kde sa stat prastil po keseni. :-)

Kuwa, teraz najst recepisy, ako tu nezdravu pozivatinu spozit.
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Tak to Ti srdečne gratulujem, na mňa sa štát vys... príjem dôchodk + plat cez 200 euráčov, ani mi nedovoľuje žiadať vrátenie prebytkového doplatku za lieky - vzhľadom k tomu, že pracujem, čo na tom, že za stovku mesačne, nieto ešte, aby som si prilepšila život múkou... To je bohovská starostlivosť... Už aby ma porazilo, nech štát na mňa nemá pre istotu žiadne výdavky... :-(
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hmm, keby som vladal, tak pracujem, dostal som niekolko vybornych ponuk i s autom, alebo kreslit, ale zdravie nepusti. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Cestoviny a muka uz doma, 40kg muky T650, 40kg cestovin. Cestoviny vyrobene v Cesku, zaruka rok 2014, muka Pohronsky Ruskov, zaruka 3.1.2012. Slovac sa nezaprie, niekto povymetal sklady. Napriek tomu je to vitana pomoc, teraz mozem piect kazdy den chlieb, pletenky, nekvaseny maces a samozrejme strudle (pity, bureky) na rozny sposob. Zajtra nasadim spenat. :-)
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Ja by som asi začala rozmýšľať o výmennom obchode, lebo sa ti do múky a cestovín môžu dať mole: napr. s nejakým mäsiarom - ja jemu 250 g cestovín, on mne 7 dkg salámy, alebo za 1kg múky 10 dkg hovädziny. Nič iné ma nenapadá, akože len rozmýšľať ktorý posranec má styky s podsvetím v mlynoch a cestovinách. To isté ma napadlo v súvislosti s povinnou výbavou predajní potravín igelitovými rukavicami na pečivo a nálepkami na policajných autách "chrániť a pomáhať". Niekoho syn, zať, svokra...... ?

O chvíľu možno budete pán Alabut fasovať aj uhorky, alebo anglické steaky. Už vidím ako si Ministerstvo zdravotníctva mädlí ruky ako na vašej zdravej výžive zarobí. Ešte že máte záhradu a dom nadobudnuté za socializmu (dnes by ste si to nekúpili aj keby ste boli mladší) inak by ste umreli na podvýživu aj s manželkou niekde pod kríkmi. A ešte kvitujem že to beriete s humorom, inak by ste museli vraždiť.

Predpokladám že s manželkou nemáte ani jeden z vás dlžoby voči Sociálnej poisťovnii a ani voči zdravotnej poisťovni a toto ste si zaslúžili od tohto štátu: aby vám namiesto peňazí ktoré vám po dlhé roky zamestnávateľ strhával na zdravotné a dôchodkové poistenie bola poskytovaná múka a cestoviny. Ja to považujem za dehonestujúce pre vás, za výsmech vašej práce od tých ktorí aj vďaka vám študovali vysokých školách nielen tu na SK ale aj v zahraničí. Som zrejme mladšia a čo čaká moju generáciu za celoživotnú prácu, tak nechcem ani pomyslieť. Tiež nemám dlžoby ani euro (korunu) voči poisťovniam.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

No, neviem, zahradu i dom som kupil po revolucii. Nemam dlhy voci socialnym poistovnam ani voci statu, prave naopak a vobec mi neprislo na um menit potraviny bartrovym sposobom. Dostali sme pomoc skoro ako v Afrike, este tepla deka a balik vody chyba. Skor si myslim, ze Europa sa obava socialnych nepokojov, preto hycka svojich chudobnych, konecne mysli aj na inych, ako na nasich roznofarebnych bratov. Medzi krizenymi krestanmi uz nieco vrie, vid posledne udalosti v Norsku. :-)
0 0
kvetinka2 kvetinka2

kvetinka2 je offline (nepripojený) kvetinka2

Ináč vôbec neviem ako a podľa čoho to určujú, pretože poznám jedných dôchodcov - manželov jeden má dôchodok pod 305 eur a druhý má dôchodok nad 305 eur a ten čo má dôchodok pod 305 eur normálne dostane múku a cestoviny, že vraj vôbec neberú ohľad na osoby žijúce v spoločnej domácnosti. Je to nespravodlivé, napr. ja som sa zamestnala tesne pred tým ako to vyhlásili bola som zamestnaná samozrejme na dohodu zarábala som viacej ako 300 eur v čistom čo si musím platiť ešte aj zdravotnú 46eur, som sama s dieťaťom a ja už na to nemám nárok. Teraz som už zase nezamestnaná lebo to bola len nárazová robota. Podľa mna by sa malo brať do úvahy aspon rok dozadu a urobiť priemer či nemali príjem vačší ako 305eur.
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hmm, ja poznam plny dom dochodcov (styria), dobre si ziju, este dotacie dostavaju a vobec im nezavidim, hoci viem, ze muka skonci prasatu vo valove a cestoviny sa premenia cez kuraci trakt na vajcia. Mne pomoc pomoze velmi a je lepsie, nez by mala skoncit niekde v spalovni alebo pri vyrobe elektriny. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať