Zavrieť

Porady

oprava prerušenia v Sociálnej poiťovni

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako mám v sociálnej poistovni opravit prerusenie zamestnanca. Udala som zlý dovod prrusenia. Akým sposobom to napravit. Dik za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    1. Ako stornovať dokument „Registračný list fyzickej osoby“, „Mesačný výkaz“ alebo Výkaz poistného a príspevkov?
    1. Akýkoľvek podaný dokument sa dá stornovať len vtedy, ak sa nachádza v „Prehľad – Registračný list fyzickej osoby / Prehľad - Mesačný výkaz / Prehľad - Výkaz poistného a príspevkov“ a ak je dokument v stave akceptovania „Neakceptovaný“ alebo v stave spracovania „Nespracovaný“. Podrobný postup stornovania:
    o v prehľadoch RLFO/MV/VPP otvorte dokument, ktorý chcete stornovať, a vľavo hore tesne nad dokumentom kliknite na tlačidlo „Stornovať dokument“,
    Ak je dokument RLFO už spracovaný alebo odoslaný na spracovanie (nie je možné ho stornovať) a ide o prihlášku, ktorá nemala vôbec existovať, je potrebné zaslať RLFO „Zrušenie prihlásenia“. V ostatných prípadoch, ak ide o chybu v akomkoľvek type zaslaného RLFO, je potrebné, aby odvádzateľ kontaktoval príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne.Ak je dokument MV už spracovaný alebo odoslaný na spracovanie, treba zaslať opravný MV – Typ „O“.

    Livka je offline (nepripojený) Livka

    Livka
    aj ked idem cez manualny vstup tak nemám aktívnu ikonu stornovat. Neviem ako to urobim

    oprava prerušenia v Sociálnej poiťovni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.