Zavrieť

Porady

účtovanie preplatku z ročného zúčtovania zdravotného poistenia

Ahojte,
vie mi niekto poradiť, ako sa účtuje preplatok z ročného zúčtovania v predpis miezd a v rozúčtovaní miezd? Sme príspevková organizácia a máme dvoch zamestnancov s preplatkom na ročnom zúčtovaní.
janpav
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janpav Pozri príspevok
    Ahojte,
    vie mi niekto poradiť, ako sa účtuje preplatok z ročného zúčtovania v predpis miezd a v rozúčtovaní miezd? Sme príspevková organizácia a máme dvoch zamestnancov s preplatkom na ročnom zúčtovaní.
    janpav
    Preplatok je opak nedoplatku, takže budeš účtovať na rovnaké účty, len opačnými zápismi.

    janpav je offline (nepripojený) janpav

    janpav
    nie je mi to celkom jasné preto, lebo preplatok z ročného zúčtovania preplácame v májovej výplate, ale na účet mi príde až v júny.
    Preto neviem ako to mám zaúčtovať, môžeš byť konkrétna na stranu MD a na stranu D ako to dám v predpise miezd ( na konci mesiaca máj ) a vo výpise ( keď mi prídu peniaze zo ZP ? )
    ďakujem.
    janpav

    účtovanie preplatku z ročného zúčtovania zdravotného poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.