Zavrieť

Porady

nastupila som na kupelné ličenie v trvaní 1 mes.mala som prac úraz,

a chcem sa spýtať mangel pracuje na 4 smeny máme dve deti vo veku 3,9 má nárok na očr ?,pretože nemáme ich komu zveriť.a či musí byť doma dieťa alebo možu chodiť do školi a škvolky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    AAsi by som sa s touto otazkou obratila na socialnu poistovnu.
    Aj ked aj keby mal narok (neviem potvrdit, mal by narok, keby si bola napr. na RD - tam je splnena podmienka starostlivosti, ktora kvoli kupelnej liecbe nebude dodrzana, ale ako je to, ked deti uz chodia do skoly a skolky, neviem ...), tak OCR je platena len prvych 10 dni. cize aj keby bol cely mesiac na OCR, zaplatenych by mal m=len 10 dni.
    Nedokazete ten mesiac vykryt niektorou babkou alebo inym pribuznym?

    Aspon prilozim info zo socialnej poistovne:

    http://www.socpoist.sk/osetrovne/1294s?&lang=sk

    vznik dôvodu na poskytovanie ošetrovného, t. j. vznik potreby
    ošetrovania chorého dieťa, chorého manžela, chorej manželky, chorého rodiča alebo chorého rodiča manžela (manželky) (ďalej len "ošetrovanie"), alebo
    starostlivosti o dieťa do desiatich rokov veku, ak
    dieťaťu bolo nariadené karanténne opatrenie
    predškolské zariadenie alebo zariadenie sociálnych služieb, v ktorých sa poskytuje dieťaťu starostlivosť, alebo škola, ktorú dieťa navštevuje, boli rozhodnutím príslušných orgánov uzavreté alebo v nich bolo nariadené karanténne opatrenie alebo
    fyzická osoba, ktorá sa inak o dieťa stará, ochorela, bolo jej nariadené karanténne opatrenie alebo bola prijatá do ústavnej starostlivosti zdravotníckeho zariadenia, a preto sa nemôže o dieťa starať

    V soc. poistovni by som zistovala, ci spadas do kategorie:
    fyzická osoba, ktorá sa inak o dieťa stará .....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ivka,pokial deti sú zdravé a navštevujú školu, škôlku, nie som si istá, či sa dá uplatniť ten posledný odstavec

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Veronika, preto som ju odporucila na socialnu poistovnu, tiez sa obavam, ze po RD to uz nie je mozne.

    nastupila som na kupelné ličenie v trvaní 1 mes.mala som prac úraz,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.