Zavrieť

Porady

Poplatok u lekára za kultivačné vyšetrenie?

Dobrý deň. Potreboval by som prosím poradiť. Nedávno som bol u môjho obvodného lekára (neštátna ambulancia). Poveril ma aby som si urobil výtery hrdla a konečníka a poslal ich do laboratória.

Tak za cca mesiac mi poštou poslal kartu aby som sa urýchlene dostavil na vyšetrenie. Hneď ako som tam prišiel mi oznámil že musím zaplatiť za kultivačné vyšetrenie 13,48 Eur a poslať peniaze na účet do HPL s.r.o.

Je takýto postup lekára normálny?

Vdik...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    No ja neviem, v dnešnej dobe je už všetko možné...Ale nemalo by to tak byt, mali Vám to povedat pred tým ako ste tie výteri poslal do laboratória. Ale to je ,len moja mienka.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Momentálne sa osekáva zdravotná starostlivosť a rušia sa zmluvy,tam kde to bolo včera bezplatné dnes to ZP nezaplatia.Lekár nemusel vedieť,že laboratorium to nebude mať preplatené a dokonca ani laboratorium to v deň odberu nemuselo vedieť.Ja som sa včera len pri vyučtovaní dozvedela,že určitu skupinu výkonov mi vyhodili a nezaplatia,bez zmeny zmluvy,a tí ľudia službu dostali a vybrali.Presne to,čo počuvate denne v správach o redukcii lôžok sa deje aj na urovni sukromných lekárov a laboratorií.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Viete najsmutnejšie na to všetkom je to , že denno denne počúvame , že sa to pacientov nedotkne. A koho ak nie ich ? Ja už tomu nerozumiem .

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ďakujem za kliknutie neužitočné...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ja by som to neplatila, upozornil ťa lekár,že za to bude chcieť peniaze? ak nie neplatila by som to... lebo to platí poisťovňa....

    Poplatok u lekára za kultivačné vyšetrenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.