Zavrieť

Porady

Problem so zavretim okna

Mam doma takyto problem:
niekto (ja ) mal otvorene okno a chcel ho otvorit iba na vetracku.Problem je v tom, ze som to okno predtym dostatocne nepribuchol. Teraz saneda okno zavriet. Kluck je v polohe uplne hore a da sa nou hybat iba o malicky kusok.

Kovanie je Roto okno Rehau (neviem ci to pomoze).

Niekde som nasiel, ze treba tlacit na okno na hornom pante a otacat kluckou cez vsetky polohy, ale nepomohlo to, klucka sa skoro ani nepohla.

Viete mi niekto poradit???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mne to tiež občas doštelujú v izbách (vetračky mám na balkónových dverách, okná napevno - neotváracie). Ale v kuchyni mám taký aparát normálneho zatvárania (zaistenia), ako popisuje graverko. Tiež som volala prvýkrát opravára, no - aspoň ma to naučil. Ešteže sú vo dvore.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    To sa nenapravuje, to je tak urobené schválne, taký zabezpečovací patent - keď máš otvorenú polovicu okna, aby sa neotvára aj druhá.

    graverko je offline (nepripojený) graverko

    graverko
    UZ SOM TO OPRAVIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    HURAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!

    Takze keby mal niekto takyto problem, tak postup (aspon pri tomto kovani) je nasledovny...

    Na strane klucky je na kovani taka mala packa (asi 4 x 1.5 cm). Tuto treba pritiahnut k sebe (do bytu) do zvislej polohy a teraz zacat otacak kluckou. Potom uz staci iba pritlacat kridlo k oknu a otacat kluckou.

    Dufam, ze som tuto temu neotvaral zbytocne a niekomu to poomoze.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Vzniká to miernym sadnutím krídla okna.Ak sa chcete podobným problémom vyhnúť do budúcnosti ,tak je nutné nastaviť doštelovať , kovanie.

    graverko je offline (nepripojený) graverko

    graverko
    Ale malo prsat, zafukal by vietor a okno by sa otvorilo. Ale teraz ke neprsi tak je dokoran otvorene

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    seat Pozri príspevok
    Ak mas este okna v zaruke mali by ti to prist nastavit dodavatelia
    Toto nieje pravda!

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    Dobry den , ja mám ten istý problem na balkonovych dverach, ked otvorim na vetračku a chcem naspat no horor... klučka ani sem ani tam a ten dzindzik tam dole nie stale zafunguje ... volali sme dodavatelom , nedali nám ani , len papiere od toho asi to išlo do ich vrecák , no ja neviem , ale ten pan čo nam montoval okná vravel , že sa na to pozrie , ale zatial ani chýru ani slychu po nom ...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    verads Pozri príspevok
    Dobry den , ja mám ten istý problem na balkonovych dverach, ked otvorim na vetračku a chcem naspat no horor... klučka ani sem ani tam a ten dzindzik tam dole nie stale zafunguje ... volali sme dodavatelom , nedali nám ani , len papiere od toho asi to išlo do ich vrecák , no ja neviem , ale ten pan čo nam montoval okná vravel , že sa na to pozrie , ale zatial ani chýru ani slychu po nom ...
    V 90% prípadoch okno sadne.Vtedy stačí zaskrutkovať cca o dva závity skrutku ktorá sa nachádza v hornom rohu okna je to 4 mm imbus.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.