Zavrieť

Porady

Výška Pn pri úraze

Dobrý deň, chcem sa opýtať ak zamestnávateľ zodpovedá za pracovný úraz 100 %, ako bude platená PN zamestnancovi? Prvé 3dni 25% a 7 dni 55% alebo výšky náhrady príjmu je 100%? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    4326 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa opýtať ak zamestnávateľ zodpovedá za pracovný úraz 100 %, ako bude platená PN zamestnancovi? Prvé 3dni 25% a 7 dni 55% alebo výšky náhrady príjmu je 100%? Ďakujem
    PN bude preplácaná ako klasická PN, teda prvé 3 dni 25% z DVZ, 7 dní 55 % z DVZ.
    Okrem toho bude zamestnancovi vyplácaný úrazový príplatok v zmysle Zákona o sociálnom poistení

    DRUHÝ DIEL
    Úrazový príplatok


    § 85
    Podmienky nároku na úrazový príplatok

    Zamestnanec <STRIKE>okrem sudcu, prokurátora a zamestnanca uvedeného v § 4 ods. 2</STRIKE> zamestnávateľa podľa § 16, ktorý v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania bol uznaný za dočasne práceneschopného, má nárok na úrazový príplatok od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti, ak má nárok na náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti podľa osobitného predpisu51) alebo nárok na výplatu nemocenského z nemocenského poistenia.

    § 86
    Poskytovanie úrazového príplatku

    Úrazový príplatok sa poskytuje za dni.

    § 87
    Suma úrazového príplatku
    Suma úrazového príplatku je

    a) 55 % denného vymeriavacieho základu určeného podľa § 84 od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti vzniknutej v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania do tretieho dňa tejto dočasnej pracovnej neschopnosti,
    b) 25 % denného vymeriavacieho základu určeného podľa § 84 od štvrtého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti vzniknutej v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania.

    Doplnenie:
    skús si preštudovať aj stránku sociálnej poisťovne:
    http://www.socpoist.sk/urazovy-pripl...s#kto-ma-narok
    Naposledy upravil rodina1 : 07.06.11 at 10:24 Dôvod: Doplnenie

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    katka50, erzet, Timka1, Darina1234, terezamaria, Mária27
    6

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    ďakujem za odpoveď. Tak som to aj vysvetlila zamestnankyni, len ma potom zneistila kolegyňa, ktorá mi povedala, že PN by v prípade úrazu mala mať 100%. Ešte raz vďaka.

    Výška Pn pri úraze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.