Zavrieť

Porady

Závrate, strata rovnováhy

Dobrý deň, prosím o radu, naša 79 ročná stará mama trpí závratami až stratou rovnováhy, lekári na to nijako nereagujú, jedným uchom dnu druhým von, dá sa prosím nejako tomu pomôcť, neraz sa jej už stalo, že odpadla, alebo spadla, sú nejaké lieky, ktoré by to upravili, viem, že má už vyšší vek .... ale ak je možnosť pomôcť .......
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

skatarinas Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu, naša 79 ročná stará mama trpí závratami až stratou rovnováhy, lekári na to nijako nereagujú, jedným uchom dnu druhým von, dá sa prosím nejako tomu pomôcť, neraz sa jej už stalo, že odpadla, alebo spadla, sú nejaké lieky, ktoré by to upravili, viem, že má už vyšší vek .... ale ak je možnosť pomôcť .......
Tých príčin môže byť viac, navrhovala by som návštevu lekára, ktorému dôverujete.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
skatarinas Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu, naša 79 ročná stará mama trpí závratami až stratou rovnováhy, lekári na to nijako nereagujú, jedným uchom dnu druhým von, dá sa prosím nejako tomu pomôcť, neraz sa jej už stalo, že odpadla, alebo spadla, sú nejaké lieky, ktoré by to upravili, viem, že má už vyšší vek .... ale ak je možnosť pomôcť .......
Myslím si, že to bude zlé prekrvenie mozgu blokom z krčnej chrbtice. Bolo by dobré ísť k neurológovi dať predpísať nejaké lieky na lepšie prekrvenie. Čo viem, tak je dobrý napr. cavinton.
Určite po odbornom vyšetrení / CT krčnej chrbtice a mozgu / budete vedieť presne, o akú diagnózu sa jedná.
7 0
skatarinas skatarinas

skatarinas je offline (nepripojený) skatarinas

u lekára sme boli a niekoľko krát sa sťažovali na už popísané poťiaže, výsledok, má už svoj vek, nech si zvyká, myslím si že i človek v tomto veku má právo na adekvátnu liečbu.

naozaj je to smutné, že tak veľa krát zabúdajú lekári na hypokratovu prísahu a byť lekárom je pre nich len nutnosťou a nie povolaním
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
VYhľadať dobrého neurológa! Lieky sú rôzne a niekomu pomôžu inému nie. Žiaľ ja trpím závratmi už 20 rokov aj som popadala kade tade a to som mala maličké deti...Zistili mi poruchu orgánu rovnováhy, lieky beriem. Niekedy je to lepšie inokedy horšie.
Naposledy upravil plavčík : 08.06.11 at 11:30
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
skatarinas Pozri príspevok
u lekára sme boli a niekoľko krát sa sťažovali na už popísané poťiaže, výsledok, má už svoj vek, nech si zvyká, myslím si že i človek v tomto veku má právo na adekvátnu liečbu.

naozaj je to smutné, že tak veľa krát zabúdajú lekári na hypokratovu prísahu a byť lekárom je pre nich len nutnosťou a nie povolaním
Tak nech skúsi iného lekára. Ešte že ju neposlal na exkurziu do krematória, ako Hrušínsky vo Vesničke strediskovej.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
Tak nech skúsi iného lekára. Ešte že ju neposlal na exkurziu do krematória, ako Hrušínsky vo Vesničke strediskovej.
Okrem lekárskej prísahy, zabudol aj na to, že aj on bude raz starý a chorý, pripomenulo mi to lekára z epizódy Dr. Ludsky.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Netreba to brať na ľahkú váhu, treba zmeniť lekára ale už aj, nechcem ťa strašiť, ale aj moja mamka /72/ padala a bohužiaľ vykľul sa z toho Alzheimer, teraz je bezvládna a ležiaca
4 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ORL vyšetrenie...
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

mám podobný problém,niekoľkokrát sa mi stalo,že som ani z postele nemohla vstať,tak sa mi hlava krútila...obvodná ma poslala na ORL,po rontgene hlavy bol zamietnutý nádor na mozgu....lekár mi predpísal výťažok z ginka na prekrvenie,konečná diagnóza,ASI máte nedokrvené teliesko,ktoré zabezpečuje rovnováhu....
môže to byť všeličo,možno aj vážne,tlač na doktora.....a môže to byť aj nedostatok tekutín,ak veľmi málo alebo vôbec nepije.starí ľudia väčšinou nemajú pocit smädu,skús sledovať,koľko vody vypije stará mama za deň...
5 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Gina Er Pozri príspevok
mám podobný problém,niekoľkokrát sa mi stalo,že som ani z postele nemohla vstať,tak sa mi hlava krútila...obvodná ma poslala na ORL,po rontgene hlavy bol zamietnutý nádor na mozgu....lekár mi predpísal výťažok z ginka na prekrvenie,konečná diagnóza,ASI máte nedokrvené teliesko,ktoré zabezpečuje rovnováhu....
môže to byť všeličo,možno aj vážne,tlač na doktora.....a môže to byť aj nedostatok tekutín,ak veľmi málo alebo vôbec nepije.starí ľudia väčšinou nemajú pocit smädu,skús sledovať,koľko vody vypije stará mama za deň...
A čo, pomohlo to ginko?
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Mária27 Pozri príspevok
A čo, pomohlo to ginko?
ťažko povedať,z čoho to mám,možno z nedokrvenia,možno od krčnej chrbtice,možno z nedostatku tekutín,asi z každého niečo
ale v takom stave,že nemôžem vstať z postele,som od vtedy nebola...ginko nemôže uškodiť v žiadnom prípade
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Keďže tu riešite závraty, pridám jednu babskú radu. Teda v tomto prípade skôr chlapskú radu. Mám ju od jedného letca a preto si ju pamätám pod názvom " Letecký koktail ". Údajne to používajú letci práve proti závratom.

- šťava z jedneho citróna
- lyžička medu
- lyžica propolisu
- jedna kocka droždia
rozmiešať a vypiť.

PS : Zadávateľkinej starej mame odporúčam však, dobrého lekára.
3 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Gina Er Pozri príspevok
ginko nemôže uškodiť v žiadnom prípade
Už mi dcéra pestuje ginko v záhradeMusíme zasadiť ešte jedno, má to byť pár, aby aj zarodilo (o 40 rokov), len sme ešte nezistili pohlavie
Ja si skutočne dávam občas také ginkovské kúry. Len cvičiť sa mi nechce - teda začať.
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Maria a co Ty nevysmazas ? vies ako dobre sa pri sporaku cvici, najprv som zacala s drepmi a potom aj ine cviky..a zvykla som si..
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Mária27 Pozri príspevok
Už mi dcéra pestuje ginko v záhradeMusíme zasadiť ešte jedno, má to byť pár, aby aj zarodilo (o 40 rokov), len sme ešte nezistili pohlavie
Ja si skutočne dávam občas také ginkovské kúry. Len cvičiť sa mi nechce - teda začať.
Ťažko sa ja veru dozviem, či Ti ginko v 2051 zarodilo .
1 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Ja mám pomerne menej rokov a trpím touto chorobou od mojich 30 rokov nikto mi s tým nepomohol ,vysedávala som v ambulanciach ako by ma zato platili a nič, Chodím dodnes ako podnapitá točí sa mi hlava pri chodzi, vraj krčná chrbtica. Ktovie čo si myslí ten kto ma nepozná, asi ,že som na mol opitá :-) alkohol nepijem 24 rokov vôbec nikdy , či je silvester , narodeniny ....
0 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

Tento problém mám aj ja a mám menej rokov.Nepomohol Cavinton,ginko ani lekári.Pomohla týždenná masáž krčnej chrbtice-je to blokácia-stuhnutie krčných svalov.Skúste,pomohlo mi po 4 masážach,ale treba pokračovať podľa potreby.
1 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ešte sa doplním, v prvom rade čím skôr vyhľadať neurológa !!!!!!!
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Melnick Pozri príspevok
Ťažko sa ja veru dozviem, či Ti ginko v 2051 zarodilo .
Veď práve preto sa tiež neponáhlam so svadbou. Ani nie je za čím banovať, lebo vraj oriešky na strome hrozne smrdia Vyzerajú ako pistacie, ale v ústach sú ako piesok (občas ich tu dostať). Ale potomci môžu vždy spomínať, že to bol môj strom
3 0
dasiast dasiast

dasiast je offline (nepripojený) dasiast

Moja mama má rovnaké problémy už dlhé roky. Záchvaty závrate bývali niekedy veľmi silné až natoľko, že sa doslova nemohla hýbať.
V každom prípade treba navštíviť ušného lekára a neurológa. Najčastejšie lekári povedia, že je to z chrbtice, ale môže to byť aj Menierova choroba, čo je porucha rovnovážneho aparátu vo vnútornom uchu. Treba sa tým vážne zaoberať, lebo Menierova choroba dokonca spôsobila u mojej mamy stratu sluchu. Ak sa lekár nechce problému venovať, čo sa bohužiaľ naozaj pri starších pacientoch stáva (máme rovnakú skúsenosť), treba ho zmeniť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať