Zavrieť

Porady

Slovenské zdravotníctvo

Pekný deň poprosila by som o radu , ako postupovať
Pracujem v malej súkromnej nemocnici na oddelení OAIM. Náš riaditeľ sa jedného dňa rozhodol , že v neprítomnosti pacienta (čo je raz za možno 4-6 mesiacov) a v prítomnosti 1-2 pacientov (máme4 lôžkové) má jedna sestra ísť vypomáhať na interné oddelenie , čo je v druhej budove. Na oddelení zostane 1 sestra , bez výpomoci. Samozrejme , všetká zodpovednosť padne na ňu. Zrazu mu prenos nozokomiálnej nákazy neprekáža. Žiadali sme si tento príkaz písomne, aby sme si aspoň trošku kryli chrbát, z dôvodu , že nikdy nevieme kedy nám čo prinesú a jednoducho jedna sestra má zháňať druhú z oddelenia a hladať lekára, to zoberie tiež čas, ktorý je v akútnom stave veľmi dôležitý.
Takže riaditel-súkromník vyžaduje, aby sme počas jednej pracovnej doby vykonávali prácu na dvoch pracoviskách. Samozrejme , že písomného riaditeľského príkazu sme sa nedočkali, že vraj to nepotrebujeme , mi patríme pod neho tak nám musí stačiť slovný príkaz od nadriadených. Každú jednu ktorá odmietla ísť na interné odd., opustiť OAIM odd. dostali list Nepriznanie - odnatie osobného príplatku, čo činí 30 Eu za mesiac, to je jediné čo dostávame, pretože aj rizikový príspevok nám zobral. Má na to právo?
A ešte niečo by som sa rada dozvedela: v kolektívnej zmluve máme určený základ, ktorý by sme mali dostávať , + príplatky za nočné, sviatky a víkendy . Ale žiaľ z ďaleka to nedostaneme a robíme každý mesiac nadčasy, lebo nás je bohužiaľ málo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    durac Pozri príspevok
    Pekný deň poprosila by som o radu , ako postupovať
    Pracujem v malej súkromnej nemocnici na oddelení OAIM. Náš riaditeľ sa jedného dňa rozhodol , že v neprítomnosti pacienta (čo je raz za možno 4-6 mesiacov) a v prítomnosti 1-2 pacientov (máme4 lôžkové) má jedna sestra ísť vypomáhať na interné oddelenie , čo je v druhej budove. Na oddelení zostane 1 sestra , bez výpomoci. Samozrejme , všetká zodpovednosť padne na ňu. Zrazu mu prenos nozokomiálnej nákazy neprekáža. Žiadali sme si tento príkaz písomne, aby sme si aspoň trošku kryli chrbát, z dôvodu , že nikdy nevieme kedy nám čo prinesú a jednoducho jedna sestra má zháňať druhú z oddelenia a hladať lekára, to zoberie tiež čas, ktorý je v akútnom stave veľmi dôležitý.
    Takže riaditel-súkromník vyžaduje, aby sme počas jednej pracovnej doby vykonávali prácu na dvoch pracoviskách. Samozrejme , že písomného riaditeľského príkazu sme sa nedočkali, že vraj to nepotrebujeme , mi patríme pod neho tak nám musí stačiť slovný príkaz od nadriadených. Každú jednu ktorá odmietla ísť na interné odd., opustiť OAIM odd. dostali list Nepriznanie - odnatie osobného príplatku, čo činí 30 Eu za mesiac, to je jediné čo dostávame, pretože aj rizikový príspevok nám zobral. Má na to právo?
    A ešte niečo by som sa rada dozvedela: v kolektívnej zmluve máme určený základ, ktorý by sme mali dostávať , + príplatky za nočné, sviatky a víkendy . Ale žiaľ z ďaleka to nedostaneme a robíme každý mesiac nadčasy, lebo nás je bohužiaľ málo.
    Veľmi divné a veľmi odvážne....Jednoznačne sa treba brániť a napísať na Dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, príslušný k miestu výkonu Vašej práce.
    Na osobný príplatok nemáš právny nárok, tak to riaditeľ zneužíva. Pokiaľ niektorá neuposlúchne jeho príkaz, nevyplatí jej ho. Ale základný plat a príplatky sa riadia hlavne Zákonníkom práce, takže tie musíte mať vyplácané tak, ako je uvedené v Zákonníku práce. To, že to máte aj v Kolektívnej zmluve, je len dobre, obyčajne do kolektívnej zmluvy sa dávajú veci nad rámec Zákonníka práce. A pokiaľ máte kolektívnu zmluvu platnú a odsúhlasenú odborovou organizáciou alebo zástupcami zamestnávateľa, je platné to, čo je v kolektívnej zmluve.

    Slovenské zdravotníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.