Zavrieť

Porady

Postupenie pohladavky s rozvazovacou podmienkou

Dobry den,
(ako postupca) postupili sme pohladavku (postupnikovi) s rozvazovacou podmienkou 1rok (s uplatou vo vyske 65%). Co v praxi znamena, ze ak do 1roka dlznik postupnikovi pohladavku neuhradi a ani sa nedohodnu na splatkovom kalendari, pohladavka sa nam "vrati naspat".
Ako to mam zauctovat?
Pri postupeni pohladavky sa uctuje:
546x/311 odpis pohladavky danovy vo vyske 65%hodnoty pohladavky
546y/311 odpis pohladavky nedanovy vo vyske 25% hodnoty pohladavky
391/547 zrusenie opravnych poloziek vytvorenych predtym na pohladavku
315/646 postupenie pohladavky vo vyske 65% hodnoty pohladavky
Ale co, ak nam tu pohladavku po roku vratia???
Dakujem krasne za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ZAčala som písať názor, ale nejdem prekombinovávať. Dávam Vám starý link, kt. je možné sa riadiť.

    http://www.google.com/url?sa=t&sourc...DuBh2Q&cad=rja

    Rozväzovacia podmienka, nejak mi to tam nejde k cesii. (prvé sa mi zjavila podsúvaha, nakoľko som sa sama seba pýtala, či ide vlastne o predaj tejto pohľadávky).

    Zaujala ma otázka, skúste si pozrieť tento link, pozrite si bližšie účtovanie v prípade faktoringu, úplne nakonci, tam je možnosť účtovania i v prípade vrátenia, tiež sa účtuje cez 546 ako postúpenie

    Prosím Vás len nezačnite poniektorí rýpať, čo má postúpenie spoločné s faktoringom, OK???

    maribet je offline (nepripojený) maribet

    maribet
    No a je to tu =) Postupnik nam vratil jednu z pohladavok, nie je v jeho moci ju vymoct. Ako toto vratenie pohladavky zauctujem?

    maribet je offline (nepripojený) maribet

    maribet
    Dakujem, Betka. Jedna pohladavka bola uhradena od povodneho dlznika priamo na nas ucet (ucet postupcu) den po podpise zmluvy. Museli sme z toho dovodu zaplatit 35% hodnoty pohladavky postupnikovi. Takze co suvahoveho hladiska tyka, rozhodla som sa, ze je to cesia, pricom pohladavky su ocenene vo vyske 65%. Ked sa to zmeni (ked nam pohladavku postupca vrati), zauctujem o zmene. Pomoze pri tom aj Vas link.

    Postupenie pohladavky s rozvazovacou podmienkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.