Zavrieť

Porady

kúpna zmluva s vecnými bremenami

Potrebovala by som poradiť ako postupovať pri predaji:
z pozemku A sa odlčlenní diel 1 a z pozemku B sa odčlenní diel 2 a spojením dielu 1 a 2 vznikne nový pozemok C. Na pozemku A sú vedené vecné bremená v práve prechodu pre pozemok B + pre iné pozemky a na pozemku B sú taktiež tieto bremená zapísané. Chcem sa spýtať či pred kúpou nových pozemkov je lepšie najprv zrušiť existujúce vecné bremená, potom kúpiť pozemky a zriadiť nové vecné bremená pre zvyšné pozemky A a B ako aj pre nový pozemok C. Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vené bremená zaväzujú vlastníkov pozemkov a dávajú práva tým, ktorí cez pozemky prechádzajú - obe strany musia byť účastníkmi zmluvy. Dobré je tiež napísať, že právo prechodu a prejazdu bude bezodplatné.

    Podľa rozhodnutia Najvyššieho súdu Slovenskej republiky sp. zn. Cpj 312/85 ak sa vecné bremeno zriaďuje k časti pozemku, vyznačuje sa táto časť pozemku na geometrickom pláne, ktorý je potom súčasťou listiny o právnom úkone, ktorým sa vecné bremeno zriaďuje.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Jednoducho napíšete, na ktorých nadobúdateľov vecné bremená spojené s vlastníctvom nehnuteľnosti prechádzajú a u ktorých zanikajú. Zmluvou sa dá urobiť všetko.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    odčleniť sa nedá. Musíte spraviť nový geometrický plán kde bude vymerané čo a ako a toto následne zakomponovať do zmluvy:
    na základe geometrického plánu číslo....... a pod. Ak chceš pošlem ti jednu zmulu ked som ja kupoval pozemok

    czarovna je offline (nepripojený) czarovna

    czarovna
    geometrický plán je už hotový len neviem ako budu vyzerať vecné bremená na tom novom pozemku a či je to vôbec možné odčlenovať z pozemkov zaťažených vecnými bremenami aby vznikol nový s nejakými bremenami . Nemôžem to nikde na internete nájsť ak by si vedel poradiť, budem veľmi vďačná, aj za tú zmluvu

    Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

    Eva10
    Nevidím dôvod prečo rušiť vecné bremená a následne ich zriaďovať.
    Ak tomu rozumiem správne, a z toho vychádzam, cez A a ďalej B sa prechádza na ďalšie parcely. C vznikne medz A a B.
    Keďže sú vecné bremená cez A v prospech B a ďalších, a na B v prospech ďalších pozemkov Zmluvou medzi vlastníkmi A, B a nového C by ani nešlo zrušiť vecné bremeno v prospech ďalších pozemkov.
    Podľa môjho názoru vecné bremeno v prospech ďalších parciel by na C malo byť zapísané automaticky. Keďže C vzniká aj oddelením časti A, ku ktorej sa oprávnenie z vecných bremien nevzťahuje, toto je potrebné zriadiť. Najlepšie už zmluvou ktorou sa bude navrhovať katastru zápis C podľa geometrického plánu, ktorý bude prílohou zmluvy. Poplatok bude síce dvojnásobný (dva spoplatňované úkony) no konanie len jedno.
    Postup, ktorý si si navrhla ty, vyrobil tri konania a tri poplatky!

    czarovna je offline (nepripojený) czarovna

    czarovna
    pokúsim sa to lepšie popísať:
    sú 4 pozemky Z, Y, A, B. Z a Y ma iného vlastníka, A má iného a B taktiež iného vlastníka. Pozemok A má právo prechodu a prejazdu (+ aj iné bremená ako uloženie prípojok) cez Z a Y a udelilo právo prechodu atd. pozemku B cez svoj pozemok - čiže B má právo prechodu atd od pozemku A, Z a Y. Jedná sa mi o to aké vecné bremené prejdú na nový pozemok a či sa do tých zriadených vecných bremien bude vsúvať pre pozemok B aj právo prechodu a prípojok aj cez ten nový pozemok C automaticky alebo to musí výslovne zriadiť C pre B .
    A ešte ma napadlo či sa to dá zriadiť v jednej zmluve aj s tým, že pozemok B by už nechcel to právo prechodu cez tie menované pozemky ale nechal by si len tie prípojky inžin.sietí.

    czarovna je offline (nepripojený) czarovna

    czarovna
    Ešte by som poprosila poradiť či tie práva ktoré prechádzajú na nový pozemok sa ukážu aj na pozemkoch od ktorého vecné bremeno je- napr. pozemok Z ktorý zriadil vecné bremeno pre pozemok A a pozemok A odpredá časť pozemku ako parcelu C či sa automaticky zapíše aj na LV pozemku Z že pozemok C má k nemu vecné bremeno alebo aj vlastníci pozemku Z musia byť znluvnou stranou a nejak to tam výslovne zriadiť. Ďakujem

    kúpna zmluva s vecnými bremenami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.