Zavrieť

Porady

Dávka v nezamestnanosti?

Dobrý deň,

mám otázku z akého vymeriavacieho základu sa mi vypočíta dávka v nezamestnanosti pokiaľ som bola od 29.6.2005 - 3.6.2011 TPP, medzitým som bola od 22.10.2007 - 1.10.2010 na MD+RD? Počíta sa dávka v nezamestnanosti aj z materského a rodičovského príspevku alebo akým spôsobom?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Tati5
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tati5 je offline (nepripojený) Tati5

    Tati5
    Ďakujem za odpoveď, z uvedeného zákona som pochopila, že obdobie rodičovskej dovolenky sa pre výpočet dávky v nezamestnanosti nezapočítava, ako je to ale s obdobím materskej dovolenky? Toto sa mi počíta do zistenia denného vymeriavacieho základu?

    Tati5

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tati5 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, z uvedeného zákona som pochopila, že obdobie rodičovskej dovolenky sa pre výpočet dávky v nezamestnanosti nezapočítava, ako je to ale s obdobím materskej dovolenky? Toto sa mi počíta do zistenia denného vymeriavacieho základu?

    Tati5
    obdobie materskej a rodičovskej dovolenky sa počíta do doby poistenia v nezamestnanosti - pokial pracovný pomer trval. Pre výpočet dávky je vylučitelná doba. Dávku v nezamestnanosti budeš mať počítanú z VZ zo zamestnania po skončení RD.

    Tati5 je offline (nepripojený) Tati5

    Tati5
    Áno, môj pracovný pomer trval aj počas MD+RD, ale priznám sa, že z vyššie uvedených príspevkov mi teda nie je jasné, z akého základu sa mi bude počítať dávka v nezamestnanosti? Pre rekapituláciu ešte raz zopakujem od 29.6.2005 -3.6.2011 som bola u toho istého zamestnávateľa zamestnaná na TPP, v čase od 22.10.2007 - 1.10.2010 som bola na materskej dovolenke + rodičovskej dovolenke.

    Moja otázka znie, z akého základu sa mi bude počítať dávka v nezamestnanosti?

    Ďakujem pekne za odpoveď.

    Tati5

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tati5 Pozri príspevok
    Áno, môj pracovný pomer trval aj počas MD+RD, ale priznám sa, že z vyššie uvedených príspevkov mi teda nie je jasné, z akého základu sa mi bude počítať dávka v nezamestnanosti? Pre rekapituláciu ešte raz zopakujem od 29.6.2005 -3.6.2011 som bola u toho istého zamestnávateľa zamestnaná na TPP, v čase od 22.10.2007 - 1.10.2010 som bola na materskej dovolenke + rodičovskej dovolenke.

    Moja otázka znie, z akého základu sa mi bude počítať dávka v nezamestnanosti?

    Ďakujem pekne za odpoveď.

    Tati5
    2.10.2010-2.6.2011

    Nebude použitý pravdepodobný vymeriavací základ.

    Dávka v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.