Zavrieť

Porady

Prijatá platba

Ahojte , trápim sa s jedným problémom, ktorý neviem či správne riešim.
Prišli nám na účet platby za služby poskytované cez internet . Presnejšie ide , že klienti zaplatili za prístup na naše stránky na internet. Ja nemám k tomu žiadny doklad, ani neviem či sú ale nie sú platcovia DPH. Ako mám túto platbu zaúčtovať? Môžem priamo z účtu rozúčtovať výnos+Dph? musím zisťovať či sú platcovia kvôli vystaveniu dokladu na odpočet Dph?
Prosím poradte ak s tým máte skúsenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZojkaH Pozri príspevok
    Ahojte , trápim sa s jedným problémom, ktorý neviem či správne riešim.
    Prišli nám na účet platby za služby poskytované cez internet . Presnejšie ide , že klienti zaplatili za prístup na naše stránky na internet. Ja nemám k tomu žiadny doklad, ani neviem či sú ale nie sú platcovia DPH. Ako mám túto platbu zaúčtovať? Môžem priamo z účtu rozúčtovať výnos+Dph? musím zisťovať či sú platcovia kvôli vystaveniu dokladu na odpočet Dph?
    Prosím poradte ak s tým máte skúsenosti
    Určite nezaplatili len tak, bez relevantného dôvodu, najprv by som zisťovala v zmluvách, objednávkach, faktúrach. A potom postupovala podľa toho, čoho sa samotné platby týkajú. Zaúčtovať len tak, ako píšeš, nie je v súlade s účtovnými predpismi.

    ZojkaH je offline (nepripojený) ZojkaH

    ZojkaH
    postup bol asi taký, že sa registrovali na našej stránke, kde online vyplnili objednávku, tá prišla len webmasterovi, a ten im následne sprístupnil stránky / nám platba na účet.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak si vezmi tú objednávku a rozúčtuješ ZD a DPH na jej základe. Nie je rozhodujúce, či ten kupujúci je-nie je platiteľ DPH.
    Mali by ste mať zabezpečené, aby každý klient mal možnosť dostať od vás faktúru. Ak ju nežiada, je to občan, ktorý doklad nepotrebuje - nevedie účtovníctvo. Ale aj v tomto prípade DPH odviesť musíš.
    Odporúčam na takéto prijaté platby súhrnný doklad., ak je toho viac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.