Zavrieť

Porady

Mam platit zdravotku a socialku?

zdravim.
som student VS denne studium, som sportovec a zarabam,
mam pridelene DIC a platim danove.
nikde neviem zistit ci platit aj zdravotku a socialku...
vedeli by ste mi poradit?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    caba++ Pozri príspevok
    zdravim.
    som student VS denne studium, som sportovec a zarabam,
    mam pridelene DIC a platim danove.
    nikde neviem zistit ci platit aj zdravotku a socialku...
    vedeli by ste mi poradit?
    dakujem
    Ak napíšeš tvoj príjem (tržby) za rok 2009 a 2010 a základ dane - poradíme ...

    caba++ je offline (nepripojený) caba++

    caba++
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak napíšeš tvoj príjem (tržby) za rok 2009 a 2010 a základ dane - poradíme ...
    moje prijmi za rok 2009 boli cca x a rok 2010 cca x zaklad dane vam veniem povedat nemam pri sebe danove...
    dakujem za odpoved
    Naposledy upravil caba++ : 14.06.11 at 05:35

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    caba++ Pozri príspevok
    moje prijmi za rok 2009 boli cca 8000e a rok 2010 cca 10000 zaklad dane vam veniem povedat nemam pri sebe danove...
    dakujem za odpoved
    k 1.7.2010 si mal aktívnu činnosť ? (zmluvy športovcov sa zvyčajne neuzatvárajú na celý rok).

    Si prihlásený v ZP ako SZČO ? Podával si RZZP za rok 2009 a 2010 ?

    caba++ je offline (nepripojený) caba++

    caba++
    veronikasad Pozri príspevok
    k 1.7.2010 si mal aktívnu činnosť ? (zmluvy športovcov sa zvyčajne neuzatvárajú na celý rok).

    Si prihlásený v ZP ako SZČO ? Podával si RZZP za rok 2009 a 2010 ?
    zmluvu mam na cely rok. neviem ako som prihlaseny som len dostal karticku s DIC. nemam zivnostensky list. RZZP som podaval.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    caba++ Pozri príspevok
    zmluvu mam na cely rok. neviem ako som prihlaseny som len dostal karticku s DIC. nemam zivnostensky list. RZZP som podaval.
    Skontroluj si výšku preddavkov v ZP na základe RZZP. Či zostávaš naďalej poistencom štátu zistíš len z RZZP - doporučujem osobnú návštevu prísl.pobočky ZP.

    Sociálne poistenie - podla výšky príjmu za rok 2009 aj 2010 by so mal byť povinne poistená osoba - pokial sa na športovcov nevzťahuje nejaká výnimka zo zákona o sociálnom poistení. Tiež by som osobne konzultovala na prísl.pobočke SP. Podával si výpis z daňového priznania za rok 2009 ?
    (za rok 2010 už nie je potrebné, SP ho dostane priamo z DU).

    caba++ je offline (nepripojený) caba++

    caba++
    veronikasad Pozri príspevok
    Skontroluj si výšku preddavkov v ZP na základe RZZP. Či zostávaš naďalej poistencom štátu zistíš len z RZZP - doporučujem osobnú návštevu prísl.pobočky ZP.

    Sociálne poistenie - podla výšky príjmu za rok 2009 aj 2010 by so mal byť povinne poistená osoba - pokial sa na športovcov nevzťahuje nejaká výnimka zo zákona o sociálnom poistení. Tiež by som osobne konzultovala na prísl.pobočke SP. Podával si výpis z daňového priznania za rok 2009 ?
    (za rok 2010 už nie je potrebné, SP ho dostane priamo z DU).
    nepodaval som vypis z r 2009, lebo mi bolo povedane ze kedze som student ZP a SP platit nemusim...nepozdavalo sa mi to tak preto sa pytam...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    caba++ Pozri príspevok
    nepodaval som vypis z r 2009, lebo mi bolo povedane ze kedze som student ZP a SP platit nemusim...nepozdavalo sa mi to tak preto sa pytam...
    (ne)podanie výpisu z DP určite nesúvisí s tým, že si študent. Príjem vo výške 12-násobku min.VZ si prekročil - iba ak by platila nejaká výnimka pre športovcov ...

    Odvody do ZP platíš na základe RZZP - ak zostaneš poistencom štátu, zaplatené preddavky ti ZP vráti.

    caba++ je offline (nepripojený) caba++

    caba++
    veronikasad Pozri príspevok
    (ne)podanie výpisu z DP určite nesúvisí s tým, že si študent. Príjem vo výške 12-násobku min.VZ si prekročil - iba ak by platila nejaká výnimka pre športovcov ...

    Odvody do ZP platíš na základe RZZP - ak zostaneš poistencom štátu, zaplatené preddavky ti ZP vráti.
    takze ZP by som mal zaplatit ale na konci roka mi to vratia kedze som student a SP by som mal platit... este som niekde cital ze SP sa v prvy rok prekrocenia neplati az na ten dalsi je to pravda?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    caba++ Pozri príspevok
    takze ZP by som mal zaplatit ale na konci roka mi to vratia kedze som student a SP by som mal platit... este som niekde cital ze SP sa v prvy rok prekrocenia neplati az na ten dalsi je to pravda?
    Za rok 2009 si príjem prekročil, ak sa na teba nevzťahuje nejaká výnimka - do 30.6.2010 si mal podať výpis z DP a do 8.7.2010 sa prihlásiť v SP (bez ohladu na to, že si študent)

    Čo sa týka zdr.poistenia, či zostaneš poistencom štátu ako študent, záleží od tvojho vymeriavacieho základu v RZZP. Konzultuj v ZP, ak nemáš splnenú oznamovaciu povinnosť ako SZČO, treba tak čím skôr urobiť.

    Mam platit zdravotku a socialku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.