Zavrieť

Porady

Faktúry z UK

Dobrý deň,

obejdnávam svoj tovar z UK a neposielajú mi faktúry. I keď som s nimi komunikoval o tomto tak proste v Anglicku sa asi faktúry neposielajú. Ako by sa to dalo riesiť aby som si to ja vedel dávať do účtovníctva? Platievam to cez PayPal dali by sa nejak tam vytvoriť tie faktúry?

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EricDaze je offline (nepripojený) EricDaze

    EricDaze
    Ak máš elektronickú FA, stačí si ju vytlačiť. Ak ju nemáš, nemáš čo zaúčtovať a vytvoriť si ju sám na základe nejakej platby cez PayPal nemôžeš. Si platca DPH?

    bbecks je offline (nepripojený) bbecks

    bbecks
    Nie som platca dph zatial. Na mail mi chodi len take potvrdenie o objednavke ale to ako danovy doklad nesluzi... Takze neviem si rady s tym

    jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

    jenny5
    My máme podobný problém, aj keď niektorí dodávatelia z UK posielajú faktúry automaticky, ale hlavne pri platení cez PayPal neposielajú. Asi preto, že keď sa prihlásiš do svojho účtu na PayPal pri každej transakcii je "Receipt for Your Payment to ....", kde je zoznam čo sa kúpilo, suma a má to aj Invoice ID. Možno pre neplatcu DPH to bude stačiť, ale nám ako platcom nestačí. Preto som dodávateľom vysvetlila, že napriek tomu dokladu z PayPalu potrebujem faktúru s rozpisom DPH a zatiaľ som nemala problém, že by mi to neposlali.
    Treba vysvetliť dodávateľovi, že doklad z PayPalu bohužiaľ v našej krajine ako daňový doklad nie je dostačujúci a potrebujeme faktúru priamo od dodávateľa.
    Držím palce :-)

    bbecks je offline (nepripojený) bbecks

    bbecks
    dakujem pekne asi toto bude jedine riesenie len dufam ze budu ochotny mi to posielat aspon do mailu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.