Zavrieť

Porady

ako overit objektivnost hodnotenia testu?

Aku mam moznost overit objektivnost hodnotenia testu, pisomky z prijimaciek. Mam pravo nahliadnut do hodnotenia? Ake su povinosti skoly? Ake ma prava student? Ako riesit pochybnost o objektivite hodnotenia?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...neviem, o aké testy ti ide...ak o maturitné, tak tie sa robili podľa rodného čísla, teda neboli podpísané menom a teda by mali byť hodnotené objektívne,hlavné testy sa hodnotili inde, než v škole...a školy majú evidované výsledky testov svojich žiakov,tak si treba zájsť do školy a tam dať vyhľadať...ale samotný test dostať do ruky- neviem,podľa ochoty profesorov, lebo škola je povinná uchovať doklad tuším 15 rokov...
    ...pochybnosť môžeš vyjadriť v škole a požiadať o preskúšanie v náhradnom termíne...dajú ti presné inštrukcie...
    ..testy z prijímačiek myslím že k nahliadnutiu nie sú, dá sa len znova podať prihlášku, prípadne odvolanie na výsledok...

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Podľa zákona by mal mať každý účastník právo nahliadnuť do svojej dokumentácie. Skús pohľadať na stránkach danej školy, či tam nemajú uverejnené nejaké zásady.

    Napr. som našla tento dokument z Prešovskej univerzity, kde sa popisuje, za akých podmienok má študent právo si pozrieť svoje opravené testy, ak s nimi nie je spokojný. Je tam aj stanovená lehota, že dokedy.

    MAMATATA je offline (nepripojený) MAMATATA

    MAMATATA
    Dakujem Nella 2. To som zvedavy ako to funguje na ostatnych fakultach. Konkretne ekon. fakulta TUKE na strankach o prijim. pohovoroch nic take nema. Ak to plati zo zakona.........

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    MAMATATA Pozri príspevok
    Dakujem Nella 2. To som zvedavy ako to funguje na ostatnych fakultach. Konkretne ekon. fakulta TUKE na strankach o prijim. pohovoroch nic take nema. Ak to plati zo zakona.........
    Skús pozrieť tu - Štatút TUKE

    http://www.tuke.sk/tuke/univerzita/l...predpisy-tuke/

    § 12
    Preskúmanie rozhodnutia o výsledku prijímacieho konania

    a je tam lehota 8 dní

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    MAMATATA Pozri príspevok
    Dakujem Nella 2. To som zvedavy ako to funguje na ostatnych fakultach. Konkretne ekon. fakulta TUKE na strankach o prijim. pohovoroch nic take nema. Ak to plati zo zakona.........
    Ešte mi napadlo - to už si dostal písomné rozhodnutie o neprijatí alebo sú to len výsledky zo stránok fakulty? Či náhodou omylom neuviedli výsledky niekoho iného pod tvojim menom...
    Možno by bolo dobré zájsť osobne na dekanát a zistiť si, čo je vo veci a prípadne mať so sebou aj písomnú žiadosť.

    ako overit objektivnost hodnotenia testu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.