Zavrieť

Porady

Ručný tyčový vysávač

Má niekto skúsenosti s ručným tyčovým vysávačom na elektrinu? Potrebujem nový vysávač a neviem sa rozhodnúť, či kúpiť klasický, alebo ručný vysávač. Potrebujem ho na každodenné používanie, pretože mám malé dieťa a psa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    lvs Pozri príspevok
    Má niekto skúsenosti s ručným tyčovým vysávačom na elektrinu? Potrebujem nový vysávač a neviem sa rozhodnúť, či kúpiť klasický, alebo ručný vysávač. Potrebujem ho na každodenné používanie, pretože mám malé dieťa a psa.
    Ja by som odporucila bezny,klasicky.
    So samotnou hadicou sa lepsie manipuluje,dostanes sa s nou aj do uzkych priestorov,daju sa povysavat aj steny,alebo rohy na plafone.
    Tycovy je vhodnejsi iba na podlahu a rovne plochy. Do uzkych priestorov sa s nim nedostanes,ak by si potrebovala povysavat nieco vyssie polozene, tak ho musis dvihat dvoma rukami, je tazky, zle sa manipuluje. Na vela miest sa s nim nedostanes.

    predpokladam, ze si myslela nieco taketo,ako na obrazku

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mám aj klasický aj dobíjateľný tyčový vysávač s vyberateľným ručným (ergorapido). Každý z nich použijem vtedy, keď je to vhodnejšie: tyčový na rýchle pozbieranie všeličoho z koberca či podlahy, ručný tak isto na menšie či vyššie plochy, klasický na dôkladné hlbšie vysávanie. Bez klasického sa nezaobídeš, ten druhý je šikovný.

    kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

    kathy_smal
    Ja mam dva vysavace, jeden klasicky s hepa filtrom a druhy bezsnurovy ergorapido, klasiku pouzivam na tie moje 2 koberce (1x do tyzdna) a s bezsnurovym beham po plavajucich(skoro kazdy den). Tiez mam male dieta a je to na nezaplatenie ked raz dva povysavam omrvinky spod stola, piesok z topanok, alebo aj omrvinky z koberca.

    AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

    stále sa učím AlenockaS
    Neviem, či ručný vysávač je dostatočne výkonný, ja mám dvoch psíkov, keď som si kupovala nový vysávač, tak som volila výkonnejší, rowentu silence s hepa filtrom, je aj tichší, som spokojná ....

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    arizona Pozri príspevok
    Ja by som odporucila bezny,klasicky.
    So samotnou hadicou sa lepsie manipuluje,dostanes sa s nou aj do uzkych priestorov,daju sa povysavat aj steny,alebo rohy na plafone.
    Tycovy je vhodnejsi iba na podlahu a rovne plochy. Do uzkych priestorov sa s nim nedostanes,ak by si potrebovala povysavat nieco vyssie polozene, tak ho musis dvihat dvoma rukami, je tazky, zle sa manipuluje. Na vela miest sa s nim nedostanes.

    predpokladam, ze si myslela nieco taketo,ako na obrazku
    Presne, súhlasím s týmto.
    Tyčové vysávače sa už vyrábajú výkonné, s ohybnou hlavicou - ale mne sa ten ohyb zdal dosť "labilný" (keď sa to zlomí, tak čo s tým potom?).
    S klasickým vysávačom, ktorý má rôzne nadstavce, sa dostaneš prakticky všade (napr. keď sa vŕtajú diery do stien a nechceš mať prach všade, tak priložíš rúru klasického vysávača a odvádzaš ten prach do neho).

    Tyčový by som ja brala vtedy, ak by som mala väčší byt alebo dom a ak by som mala aj klasický vysávač. Tyčový by bol na každodenné vysávanie a ten klasický na také dôkladnejšie.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ja som zvolila značku Vorwerk. Cenovo sú trošku viac náročné, ale už 8 rok s ním vysávam prakticky v kuse - bez potreby servisu. Raz za rok sa menia filtre, 1 sáčik vydrží dlho. Hlavica vysávača naklepáva koberce, ako keby sa prášili vonku a čo je hlavné, vysávač cez žiadny otvor nevypúšťa prach do miestnosti, pretože je vrecko pevne schované.

    Čo sa týka praktickosti:
    pokiaľ je treba vysávať podlahy a koberce, v tom prípade doporučujem tyčový. Nemusíš za sebou ťahať vysávač, stačí ho zapojiť do eletriny a vysávať.
    keď je ale treba povysávať trebárs pavučiny na stene, sedačku, auto atď. tak by som radšej zvolila obyčajný vysávač, pretože vysávanie je v tomto prípade s tyčovým veľmi nemotorné. Môj sa síce dá zavesiť na plece, má to samostatný popruh práve na tento účel, ale po chvíli vysávania začína byť vysávač ťažký.
    Alebo: kúpiť taký, ako je na obrázku v predchádzajúcom príspevku, že má aj malý ručný vysávač.

    helma73 je offline (nepripojený) helma73

    helma73
    my sme toto riešili práve pred mesiacom,ja som veľmi chcela ručný tyčový, ale odhovorili ma v elektre a zobrali sme malý šikovný elektrolux a vsadila som na vynikajúci výkon, a je to dobré.

    Ručný tyčový vysávač

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.