Zavrieť

Porady

Dávky v nezamestnanosti počas štúdia

Dobrý deň, tento rok ma vzali na druhý stupeň vysokej školy denneho štúdia, čo je po 4 rokoch od ukončenia Bc. Od vtedy prešli 4 roky a odrobené budem mať v septembri 3 roky a 5 mesiacov (najprv som bola nezamestnaná, potom som robila rok a 4 mesiace v dvoch firmách bez prestávky, potom 3 mesiace nezamestnaná a tento rok v septembri budem mat v terajsej firme odrobene 2 roky a jeden mesiac) a mám 26 rokov a zo socialky som dostávala pol roka príspevok na dochádzanie za zamestnaním. Neviem teraz vôbec aké mám možnosti a či budem mať vlastne nárok na dávku v nezamestnanosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    angela85 Pozri príspevok
    Dobrý deň, tento rok ma vzali na druhý stupeň vysokej školy denneho štúdia, čo je po 4 rokoch od ukončenia Bc. Od vtedy prešli 4 roky a odrobené budem mať v septembri 3 roky a 5 mesiacov (najprv som bola nezamestnaná, potom som robila rok a 4 mesiace v dvoch firmách bez prestávky, potom 3 mesiace nezamestnaná a tento rok v septembri budem mat v terajsej firme odrobene 2 roky a jeden mesiac) a mám 26 rokov a zo socialky som dostávala pol roka príspevok na dochádzanie za zamestnaním. Neviem teraz vôbec aké mám možnosti a či budem mať vlastne nárok na dávku v nezamestnanosti.
    ako študenta denného štúdia ťa nezaevidujú na UP ako uchádzača o zamestnanie, preto nemôžeš mať nárok na dávku v nezamestnanosti.

    Vzhľadom k tomu, že si už prekročila vek 25 rokov, môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi.

    angela85 je offline (nepripojený) angela85

    angela85
    fuuha to neni moc pozbudive
    no skusim sa kuknut na davku v hmotnej nudzi, ze kedy mam na to narok

    angela85 je offline (nepripojený) angela85

    angela85
    no uz som sa na to kukla, nemam narok ani na davku v hmotnej nudzi, pretoze mam majetok, ale kaslat skusim vyzit z toho co mam plus nejake brigady.
    a ako by to bolo keby som nepriznala ze studujem??

    Dávky v nezamestnanosti počas štúdia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.