Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo

Dobrý den, potrebujem pomoc... Sme novovznikutá s.r.o. a práce realizujeme na základe Zmluvy o dielo /my sme dodávateľ/. Musím túto ZoD niekde zaúčtovať? Fakturáciu robíme postupne na etapy po ukončení nejakej časti diela -napr. strechy. dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Som zamestnanec.(FO nepodnikatel) Chcem uzatvoriť zmluvu s viacerými podnikateľmi (FO,PO) na základe Zmluvy o dielo. Ja som zhotoviteľ.

    Ak príjem zo zmluvy nepresiahne sumu 5-násobok životného minima (185,38 x5 = 926,90) nemusí sa zdaňovať, ani uvádzať do DP. Rovnako sa nemusia odvádzať odvody do ZP a SP. Išlo jednorázovú resp. nepravidelnú činnosť.

    Ale ako je to pri viacerých Zmluvách?

    Ak celkový príjem nepresiahne 50% nezdaniteľnej časti na daňovníka čo je 3559,30 eur. /môj ročný príjem zo závislej činnosti v zamestnaneckom pomere na pracovnú zmluvu, je v čistom je cca 4200/

    Zdaňuje sa iba rozdiel?

    Podľa ktorého zákonníka a paragrafov je pre mňa takúto zmluvu uzatvoriť?
    Obchodného alebo Občianskeho?
    Naposledy upravil Kabaka123 : 01.07.11 at 09:36

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.