Zavrieť

Porady

prispevok UPSVaR zauctovanie pre PO

Vie mi niekto poradit ako zauctovat dotaciu zo ŠR v podvojnom uctovnictve? Vsetky prispevky na porade som nasla len pre jednoduche uctovnictvo. V banke som to zauctovala na 221/346, ale neviem co dalej. Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ak ide o dotáciu ktorá ide v danom účtovnom období do výnosov tak predpis dotácie účtuješ 346/648AE ak ju budeš rozpúšťať počas viacerých účtovných obdobi tak 346/384 a potom postupne 384/648AE.

    janka2121 je offline (nepripojený) janka2121

    janka2121
    Takže 346/384 dám na interný doklad so sumou výške príspevku, a keď som si nakúpila už nejaké veci v tomto učt. období, v ďalšom období pôjde príspevok prevažne len na odvody, tak to mám postupne zaúčtovať na 384/648 so sumou tých jednotlivých vecí, ktoré som zakúpila, až sa dostanem na sumu nula eur? Pochopila som to správne? Ďakujem za odpoveď

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    som z toho trošku zmetená takže ak nám refundujú odody aj zamestnancove aj org tak ako? na zmluve s upsvar nam priznávaju že max. za 2 roky nam preplatia xxx eur
    tak si to mám zaučtovat ako? 346/648?
    a potom to mam ako znižovat ked nam prídu o mesiac neskůr peniaze za odovdy? zamestnanec by sa mi mal zvýšit takže 331/???? či? som z toho mimo

    prispevok UPSVaR zauctovanie pre PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.