Zavrieť

Porady

Narok na socialnu davku

Zdravim.
V maji som dostal vypoved. V juni som dostal poslednu vyplatu 177 € za maj. Bol som sa zaevidovat na urade prace a ostatne papierovacky. Na socialnom urade mi povedali ze narok na soc. davku mam tak ze ju dostanem az v auguste. Takze za par dni za maj som dostal nie moc velku vyplatu a soc. davku dostanem az v auguste? To sa mi moc nepozdava. Prosim ci nevie niekto poradit co je na tom pravdy, ved aj soc. davky sa vyplacaju jak vyplata ze za dany mesiac v polovici nasledujuceho. Vznika tu jeden mesiac prazdnota. Je to normalne? Ze naposledy som robil niekde koncom jari a soc. davku dostanem dobre ze nie na jesen?
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano dávka v hmotnej núdzi a príspevky sa vyplácajú mesiac pozadu, teda ako výplata.

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    ked dostal v maji vypoved a teda sa registroval v juny, a preco uz nedostane davku v july za jun? to je len moja otazka

    Kiwi4 je offline (nepripojený) Kiwi4

    Kiwi4
    Nemocensku davku nepoberam. Vypoved som mal v maji a potom som v ochrannej lehote isiel marodit do konca maja a od 1 juna som zacal vybavovat ako evidencia na up a ine. Ale to co mi nesedi, ze ak sa soc davka vyplaca ako vyplata pozadu v dalsiom mesiaci preco ked poslednu nie moc velku vyplatu za maj som mal v polovici juna a od juna som nezamestnany a evidovany preco nemam soc davku za jun v polovici jula? Preco az v auguste? To su 2 mesiace. Takto to kedysi nebolo a ak sa clovek do 6-teho evidoval dostal za ten mesiac soc. davku v nasledujucom mesiaci. Tuto zostava prefikane mesacne prepadnutie. Za jun nemam nic.

    1.) Jun (mala vyplata za maj, evidencia na UP a ostatne)
    2.) Jul (-)
    3.) August (socialna davka za jul)

    V juli co som uz davno nezamestnany a to este ani neni jul nemam nic.

    Ako to mam chapat? Ako jeden z dalsich postupne nasadzajucich podlych prefikanych birokratickych zakonov vlady proti zamestnancom - ludom?

    Zaujimave je ze ale zdravotnu poistku za jun mi v juli urad (ten isty stat) uhradi. Zaujimave. Ak niekto bude vediet odpovedat poprosil by som o zakon pod akym to je, ze za 1 mesiac nedostanem soc. davku, lebo sa mi vidi ze keby mi vznikol narok na podporu v nezamestnanosti tu uz by mi socialna poistovna (opät ten isty stat) vyplatil od jula za jun.
    Naposledy upravil Kiwi4 : 24.06.11 at 14:22 Dôvod: doplnenie

    Narok na socialnu davku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.