Zavrieť

Porady

Trávové osivo

Firma kúpila trávové osivo na výsadbu trávnika. Dám to na účet 501 a DPH si môžem uplatniť alebo radšej nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    utrápená Pozri príspevok
    Firma kúpila trávové osivo na výsadbu trávnika. Dám to na účet 501 a DPH si môžem uplatniť alebo radšej nie?
    Ak výsadba trávnika súvisí s podnikateľskou činnosťou , slúži na dosiahnutie , zabezpečenie , či udržanie príjmov - tak kludne aj odpočet DPH. / napr. nejaký športový klub -pri budovaní trávnatého tenisového dvorca - to ma len tak napadlo , alebo vybudovanie golfového areálu /

    Ak si firma iba skrášľuje okolie firmy , tak asi ťažko obhájite daňový náklad a tým aj odpočet DPH /

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj úprava okolia firmy podľa mňa patrí do daňovo uznaných výdavkov.
    Katarína Cigánová
    KEJKA Pozri príspevok
    aj úprava okolia firmy podľa mňa patrí do daňovo uznaných výdavkov.
    záleží na prípadnom obhájení si takýchto výdavkov , ale pri určitom uhle pohladu aj ano - môže to byt daňový náklad .
    JA som za svojej praxe mala taký paradoxný nález pri kontrole , vyhodili mi krmivo pre psa - ktorý bol ako strážny pes / vlčiak / - bol aj riadne prihlásený . Agrument , že stráži majetok firmy neobstál , niekolkonásobné iné zabezpečenie - alarm apod boli ochotné uznat , ale psa nie - úsmevné . Vzhladom k tomu , že to bola zanedbatelná suma , majitel sa nedohadoval ...
    tak aj s tým trávnikom - ....

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Kati, pes a trávnik je iný.

    Trávnik vidím, ide o technickú rekultiváciu, kt. je účtovným nákladom, a teda i daňovým nákladom.

    Aj pes je daňový spolu s krmivom, pokiaľ nejde o gaučového psa, a krmivo sa kupuje za účelom zníženia ZD. Evidencia psa na úrade je detail.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.