Zavrieť

Porady

klasifikácia žiaka-záškoláka

Žiak nechodil do školy celý polrok má vymeškaných 425 hodín tým pádom nemá žiadnu známku zo žiadneho predmetu. Ako ho klasifikovať. Žiak je štvrták a má 14. rokov.
Vyhláška č. 320 nie je jednoznačne zadané či aj záškolák môže byť hodnotený neabsolvoval a neprospel.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olga11 je offline (nepripojený) olga11

    olga11
    Ja by som využila § 56 zákona 245/2008, odsek 2

    (2) Ak nemožno žiaka vyskúšať a klasifikovať v riadnom
    termíne v druhom polroku, žiak je skúšaný aj klasifikovaný
    za toto obdobie spravidla v poslednom týždni
    augusta a v dňoch určených riaditeľom školy.

    Čiže, riaditeľ školy vydá rozhodnutie o klasifikácii v náhradnom termíne formou komisionálneho preskúšania a známky sa mu uzatvárajú na základe takto získaných známok. Ak sa žiak nedostaví na toto komisionálne preskúšanie, hodnotí sa ,,neprospel" a opakuje ročník
    Naposledy upravil olga11 : 23.06.11 at 21:34

    melbak je offline (nepripojený) melbak

    melbak
    este raz poprosim, ak mate niekto podobny problem, prosim poradte
    obraciam sa na poradu, nakolko ste mi uz velakrat a v roznych oblastiach pomohli, odpoved w_t_f , AK SA TO VOBEC TAKTO DA NAZVAT MI OZAJ "POMOHLA", /ten-ta si skutocne pomylil-a o com porada je!/

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    doplním iba: pokiaľ žiak prepadá/nie je klasifikovaný zo 4 a viac predmetov, tak automaticky opakuje ročník. paragraf neviem číslo.

    treba mať v školskom poriadku jasne stanovené(od zač. šk. roka), že ak žiak prekročí určitú hranicu(napr. 100 hodín) tak tie skúšky robí automaticky. tieto veci by však mali vychádzať aj z metodických pokynov č. 22/2011 z marca tohto roku.

    w_t_f je offline (nepripojený) w_t_f

    w_t_f
    melbak Pozri príspevok
    Žiak je štvrták a má 14. rokov.
    a je to Cigán

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    w_t_f Pozri príspevok
    a je to Cigán
    Ak si si nevšimol/la, táto stránka má iné poslanie, než dávať priestor na štvavé poznámky. Tie si choď trepať inam!
    Mimochodom, to čo si napísal/la, je viac-menej jasné každému, ale necíti potrebu sa tu takto prezentovať.

    klasifikácia žiaka-záškoláka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.