Zavrieť

Porady

Výpočet úrokov

Môžte mi pomôcť s výpočtom úrokov pri nasledovných údajoch?
ročná úroková sadzba je 17 %
požičaná čiastka je 10 000,--
na obdobie 1 mesiaca resp. 30 dní.
Nie som si istá výpočtom, a nechcem urobiť chybu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    anka1
    Bepo má pravdu 360 dní. Úrok vychádza 142,- Sk

    Pekný deň
    Anka a prečo 360?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Nemá náhodou tento rok 366 dní? Však bol 29.fabruár... 1000*0,17=170 Sk
    170 Sk:366=0,464*30,5=14,152 SKK.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Lebo v bankovnictve sa pri vsetkych urokoch rata s rokom ako 360 dni bez ohladu ci ma 365 alebo 366 dni

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Braňo, pred chvíľou nás Bepo poučil že v bankovníctve sa rok berie ako 360 dní. Tak hádam to má overené..

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Ale prečo mám brať rok z bankovníctva? Skôr uvažujem nad tým ako je postavená zmluva o pôžičke. Ak je úrok na rok tak by som prepočítala 366

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Bepo ma pravdu, bankovy urok sa pocita na 360 dni. Bezny (nebankovy) urok sa pocita na 365, respl 366 dni.

    selena je offline (nepripojený) selena

    selena
    Z tych urokov mam aj ja hokej. Napr. Slovnaft nam učtuje uroky z omeskania 20% p.a., pricom pocita s tym, ze rok ma 360 dni. A Slovnaft je velka firma, takze si myslim, ze to robi dobre. Na druhej strane mame uver od banky, za 7,3 % p. a. a tato nam stahuje uroky z uctu, pricom rata, ze rok ma 365 dni. A myslim si, ze aj banka to robi spravne. Tak asi mame na vyber.

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Kolegovia, prosím Vás mám problém s krátkodobou pôžičkou, neviem ako účtovať:-(
    Česká firma uhradila za slovenskú firmu DPH priamo daňovému úradu vo výške 338.641,-Sk. Zmluva o pôžičke znie na sumu 268.203,- CZK, ročná úr.sadzba 1,75 p.a., splatnosť istiny aj s úrokom je do 30 dní od uzavretia zmluvy.
    V termíne splatnosti si odúčtovali z nášho účtu 345.339,87 Sk, kurz transakcie 1,286.
    Poraďte mi prosím ako by ste to zaúčtovali aj s kurzovými rozdielmi?
    A ešte spoločník českej aj slovenskej firmy je tá istá osoba, takže úroky budú položkou zvyšujúcou základ dane alebo nie?

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Pripravujem zmluvu o pôžičke medzi personálne prepojenými právnickými osobami a mám problém určiť sadzbu úroku, tak aby s tým nebol v pri daň. kontrole problém.
    Viete mi niekto poradiť, aká je momentálne obvyklá sadzba úroku na rok ?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Viera
    Pripravujem zmluvu o pôžičke medzi personálne prepojenými právnickými osobami a mám problém určiť sadzbu úroku, tak aby s tým nebol v pri daň. kontrole problém.
    Viete mi niekto poradiť, aká je momentálne obvyklá sadzba úroku na rok ?
    moja skúsenosť: mala som zmluvu o pôžičke medzi našou spoločnosťou a majiteľmi a výšku úroku som stanovila približne rovnakú akú ponúkala naša banka, v ktorej máme bankové účty, v čase podpisu tejto zmluvy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.