Zavrieť

Porady

Športové auto určené na preteky

Môže si dávať do nákladov živnostník a zároveň aj konateľ vo svojej s.r.o. pohonné hmoty športového auta, ktorým sa zúčastňuje automobilových pretekov a na spomínanom aute robí reklamu svojim firmám? Ak áno, čo k tomu potrebuje? Myslím napr. internú smernicu, v ktorej si stanoví maximálnu výšku nákladov za rok. Má informácie, že niektorí majú tieto autá na firme a náklady si uplatňujú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Laguna13 Pozri príspevok
    Môže si dávať do nákladov živnostník a zároveň aj konateľ vo svojej s.r.o. pohonné hmoty športového auta, ktorým sa zúčastňuje automobilových pretekov a na spomínanom aute robí reklamu svojim firmám? Ak áno, čo k tomu potrebuje? Myslím napr. internú smernicu, v ktorej si stanoví maximálnu výšku nákladov za rok. Má informácie, že niektorí majú tieto autá na firme a náklady si uplatňujú.
    podľa mňa nie- nieje to jednoznačne náklad na dosiahnutie zisku...
    To že akože počas pretekov s tým autom robíš kvázi reklamu podľa mňa pred daňovákmi neobstojí...

    Ale možno sa mýlim a niekto ma opraví...( a možno nie)

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    do nakladov firmy si moze dat ciastku ktoru zaplatil za reklamu majitelovi auta na zaklade faktury za prezentaciu, resp. na zaklade zmluvy o takejto propagacii

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    Pre doplnenie:
    Športové auto patrí živnostníkovi a konateľovi v jednej osobe. Živnosť i s.r.o. sú zamerané na služby v automobilovom priemysle.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ak je auto vedene v majetku spolocnosti a sluzi na podnikanie naklady na PHM su danovo uznatelnym nakladom

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    Ďakujem za odpovede, ale mám ešte jednu otázku, či sa auto má prihlásiť aj na daňovom úrade. Je prispôsobené iba na závodenie - nie na bežné cesty. Sú na ňom reklamné nápisy, ktoré dávajú do povedomia jeho firmy - aj takto sa snaží pritiahnúť si zákazníkov. Takže naozaj neviem čo s tým.

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    Ďakujem za odpovede, ale mám ešte jednu otázku, či sa auto má prihlásiť aj na daňovom úrade. Je prispôsobené iba na závodenie - nie na bežné cesty. Sú na ňom reklamné nápisy, ktoré dávajú do povedomia jeho firmy - aj takto sa snaží pritiahnúť si zákazníkov. Takže naozaj neviem čo s tým.

    Nevie mi nikto poradiť?

    Športové auto určené na preteky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.