Zavrieť

Porady

výpoveď dohody o vykonaní práce

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či má zamestnávateľ právo, znížiť mi určitým spôsobom mzdu, ak mi zaslal výpoveď dohody o vykonaní práce a ako dôvod uviedol nespokojnosť s pracovnou morálkou zamestnanca, pričom ja som mu v podstate žiadnu výpoveď ani podobný doklad nepodpisovala.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Diomedea Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, či má zamestnávateľ právo, znížiť mi určitým spôsobom mzdu, ak mi zaslal výpoveď dohody o vykonaní práce a ako dôvod uviedol nespokojnosť s pracovnou morálkou zamestnanca, pričom ja som mu v podstate žiadnu výpoveď ani podobný doklad nepodpisovala.
    Ďakujem.
    Výpoveď z dohody o vykonaní práce sa nedáva. Oznamuje sa zamestnancovi, že z dôvodu..........končí s ním zamestnávateľ Dohodu o vykonaní práce.

    Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam - § 226, ods.4 ZP.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    vieraaaa, Tamila, Mária27, marjankaj, VERONIKA6, Tweety, adi11, Xanti, drobeceva
    9

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Diomedea Pozri príspevok
    lebo sa v kuse točím v kruhu, v zákonníku práce - § 226, ods.4 ZP - o dohode o vykonaní práce sa píše, že zamestnávateľ má právo odmenu znížiť ak nebol spokojný s vykonanou prácou, ale musí to mať nejak papierovo podložené alebo je to čisto na jeho subjektivite, že si zmyslí, že mi zaplatí o polovicu menej a je to v poriadku?
    Ak to zníženie s Tebou neskonzultoval, tak čo Ti bráni v tom, aby si sa ho priamo na to opýtala? Máš na to právo.

    Diomedea je offline (nepripojený) Diomedea

    Diomedea
    Tak ešte jedna otázočka, čo presne sa rozumie pod pojmom "po prerokovaní so zamestnancom" a čo teda v prípade, ak so mnou nič prerokované nebolo? Aj tak má právo mi udeliť nejakú zrážku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Diomedea Pozri príspevok
    Tak ešte jedna otázočka, čo presne sa rozumie pod pojmom "po prerokovaní so zamestnancom" a čo teda v prípade, ak so mnou nič prerokované nebolo? Aj tak má právo mi udeliť nejakú zrážku?
    Veď kvalifikovanú odpoveď už máš, neide o výpoveď z PP, ako u zametnanca, takže to prerokovanie sa na Teba nezťahuje. Dohoda nie je PP podľa PZ.

    Diomedea je offline (nepripojený) Diomedea

    Diomedea
    ale v zákonníku práce sa to píše aj k dohode o vykonaní práce, tak ma zaujíma, čo je teda to prerokovanie, prosím ak ma niekto o tom informácie, tak mi to napíšte.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Diomedea Pozri príspevok
    ale v zákonníku práce sa to píše aj k dohode o vykonaní práce, tak ma zaujíma, čo je teda to prerokovanie, prosím ak ma niekto o tom informácie, tak mi to napíšte.
    Prerokovanie je len pri výpovedi, ale u teba neide o výpoveď. Čítaj pozorne, veď to máš uvedené už v prísp. 2.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Diomedea Pozri príspevok
    no dobre, takže priamo k veci, môže alebo nemôže mi znížiť odmenu?
    Môže, veď aj to tam už máš uvedené. Prečo si myslíš, že odpovede, ktoré si dostala, nie sú k veci?

    Diomedea je offline (nepripojený) Diomedea

    Diomedea
    lebo sa v kuse točím v kruhu, v zákonníku práce - § 226, ods.4 ZP - o dohode o vykonaní práce sa píše, že zamestnávateľ má právo odmenu znížiť ak nebol spokojný s vykonanou prácou, ale musí to mať nejak papierovo podložené alebo je to čisto na jeho subjektivite, že si zmyslí, že mi zaplatí o polovicu menej a je to v poriadku?

    výpoveď dohody o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.