Zavrieť

Porady

Odobratie triednictva a malý úväzok

dobrý deň, prosím o radu ako postupovať v prípade, keď mi dnes oznámili, že od budúceho šk. roka mi berú triedu- z polovičky žiakov vznikne špeciálka- majú postih A a druhú polovičku priradia k inej triede, inej p. učiteľke a ja budem učiť čo mi ostane na 1. stupni, takže ani celý úväzok nie, som kvalifikovaná, mám anglický jazyk i informatiku, ostatní učitelia nie, učím tam už 10 rokov- nová p. zástupkyňa sa snaží , aby som asi dala výpoveď sama- je nejaká šanca sa brániť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ginka41 Pozri príspevok
    dobrý deň, prosím o radu ako postupovať v prípade, keď mi dnes oznámili, že od budúceho šk. roka mi berú triedu- z polovičky žiakov vznikne špeciálka- majú postih A a druhú polovičku priradia k inej triede, inej p. učiteľke a ja budem učiť čo mi ostane na 1. stupni, takže ani celý úväzok nie, som kvalifikovaná, mám anglický jazyk i informatiku, ostatní učitelia nie, učím tam už 10 rokov- nová p. zástupkyňa sa snaží , aby som asi dala výpoveď sama- je nejaká šanca sa brániť?
    Najprv malá poznámočka. Postih A neexistuje, žiaci môžu mať mentálny postih a budú vzdelávaní podľa A variantu.

    A teraz k otázke-menovanie a odvolanie triedneho učiteľa je plne v kompetencii riaditeľa školy a nie je to nárokovateľné a ani sa neuvádza v pracovnej zmluve, že Vás prijímajú za triedneho učiteľa.

    Ak ste bola pred 10 rokmi prijatá na celý úväzok a tento úväzok máte uvedený aj v pracovnej zmluve tak Vám úväzok svojvolne znížiť nemôžu. Môže sa tak stať len na základe dohody o zmene pracovných podmienok a s touto dohodu musíte súhlasiť aj vy ináč to neide.
    Je tu však aj taká možnosť, že ak vy ste kvalifikovaná pre AJ a informatiku a na budúci rok nenaplníte svoj týždenný úväzok vyučovaním týchto predmetov, môžu Vám dať vyučovať aj iné predmety pre naplnenie úväzku, ale pozor ak predmety ktoré vyučujete ako kvalifikovaná teda AJ+INV nebudú prevyšovať polovicu+1 hodinu vášho úväzku môže Vás zamestnávateľ zaradiť ako nekvalifikovaného učiteľa a tým pádom pôjdete o platovú triedu nižšie.

    Odobratie triednictva a malý úväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.