Zavrieť

Porady

Strata a zbierka listín?

Ahojte,
do kedy má spoločník v sro (je jediným spoločníkom) rozhodnúť, čo s účtovnou stratou? Resp. má takú povinnosť? Ide mi o to, že moja sro vykázala za rok 2010 stratu a či to treba dáko papierovo riešiť.

Už pri daňovom priznaní za rok 2010, som posielal do zbierky listín schválenú účtovnú uzávierku s vyjadrením jediného spoločníka, že som ju schválil. A či to stačí alebo sa mám ako jediný spoločník vyjadriť aj k tej strate a ako ju chcem vyrovnať. Alebo to netreba? Snáď sa chápeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Pozri, to či si mal za uplynulé účtovné obdobie zisk alebo stratu nemá na povinnosti schváliť účtovnú závierku a do 30 dní odniesť potrebné dokumenty na registrový súd /zbierka listín/ žiadny vplyv. Stratu môžeš kľudne dať na neumorenú stratu /429 /Chápeme sa ? :-)

    c4u je offline (nepripojený) c4u

    c4u
    Takže nemusím urobiť žiadne vyhlásenie len ohľadom tejto straty? Lebo účtovnú uzávierku som schválil už pri daňovom priznaní za rok 2010 a poslal do zbierky listín. Ďakujem.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    c4u Pozri príspevok
    Takže nemusím urobiť žiadne vyhlásenie len ohľadom tejto straty? Lebo účtovnú uzávierku som schválil už pri daňovom priznaní za rok 2010 a poslal do zbierky listín. Ďakujem.
    Schválením účtovnej závierky si schválil aj danú stratu. O jej vyrovnaní potom rozhodneš postupne podľa HV v ďalších rokoch, taže žiadne osobitné vyhlásenie nedávaš.

    Strata a zbierka listín?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.