Zavrieť

Porady

Oprava PS na 336

Dobry den,

potrebovala by som poradit akym sposobom upravit pociatocny stav na 336 ked som na to prisla teraz ked inventarizujem ucty, ze mi pociatocny stav nesedi o nejake eura. Mala by som mat PS ktory sa sklada z mesiacov 11 a 12/2010 a mam tam nejaky rozidel 3 eura neviem akym sposobom sa to stalo. CHcela by som vediet cez co to mam opravit aby mi ten pociatocny stav sedel? Mohla by som to preuctovat cez 355? dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    luckkka Pozri príspevok
    Rozdiel vznikol z toho ze uctovnicka v minulom roku zle spocitala a zuctovala sumu a z toho vznikol rozdiel...
    takže ešte nevieme, či tá zle spočítaná suma bola na úkor organizácie či zamestnancov,.... či to bolo do plusu alebo mínusu,... čo je správne - úhrada alebo predpis,....

    Okrem toho, ak boli vypočítané odvody v určitej výške, prečo sa hradili v inej výške? Za 11/2010 vám predsa už musel vyskočiť rozdiel medzi predpisom a úhradou už v decembri 2010....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    suma 3 EUR už je blízky sume, ktorá mohla vzniknúť z RZZP.
    A RZZP sa "zabudlo" zaúčtovať.
    Súhlasím, treba zistiť, kde sa stala chyba a či SP, resp. ZP neeviduje preplatky, či nedoplatky.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    luckkka Pozri príspevok
    ...upravit pociatocny stav na 336 ked som na to prisla teraz ked inventarizujem ucty, ...CHcela by som vediet cez co to mam opravit aby mi ten pociatocny stav sedel? ...
    najprv treba zistiť, prečo a z čoho vznikol rozdiel - potom si môžeme stanoviť účtovanie (odúčtovanie) rozdielu...

    P.S. - inventarizácia účtov sa robí pred uzavretím účtovného roka....

    luckkka je offline (nepripojený) luckkka

    luckkka
    Rozdiel vznikol z toho ze uctovnicka v minulom roku zle spocitala a zuctovala sumu a z toho vznikol rozdiel, ked mam teraz uhrady za tie mesiace 11 a 12/2010 mal by sa mi PS stav vynulovat ale nestalo sa tak ostavaju mi tam tie eura co je rozdiel, preto to potrebujem nejak zauctovat, aby som mala spravny zostatok k dnesnemu dnu.

    Stefan2005 Pozri príspevok
    najprv treba zistiť, prečo a z čoho vznikol rozdiel - potom si môžeme stanoviť účtovanie (odúčtovanie) rozdielu...

    P.S. - inventarizácia účtov sa robí pred uzavretím účtovného roka....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.