Zavrieť

Porady

Odvody

Zdravím možete mi prosím poradiť? V Marci 2011 som ukončil SZČO lebo už som nechcel podnikať, ale nakolko som doteraz nenašiel zamestnanie uvažujem že znova vyberiem novú živnosť a tu je otázka či budem musieť platiť odvody a od kedy. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa DPPO 2009
    resp. teraz už podľa DPPO 2010

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    dzanoka Pozri príspevok
    Nerozumiem.
    Do ZP platis automaticky, a podla RZZP.
    Do SP podla toho ci ti vznikla povinnost z DPFO za posledne obdobie. Takze za rok 2010. A "prehodnocuje" sa to k 1.7.

    Ak tvoj hruby prijem za rok 2010 presiahol sumu 3 948,72 € musis platit odvody do SP.
    Naposledy upravil zk24 : 03.07.11 at 17:49

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dzanoka Pozri príspevok
    Nerozumiem.
    aký príjem = tržby si mal za rok 2010 ?

    Odvody do zdr.poisťovne budeš platiť ako živnostník, najmenej z minima = 46,06€ mesačne.

    dzanoka je offline (nepripojený) dzanoka

    dzanoka
    Tak to netuším. Ja som si papiere nikdy nerobil /nerozumiem tomu/ ale pozriem sa do toho. Zatial ďakujem. Ale som povinný platiť do soc.p aj keď začínam nanovo? Musím vybaviť novu živnosť lebo starú so zrušil nie pozastavil a od marca so vedený na úrade práce.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    niekto tie papiere robiť musel, DPFO podať si musel a opis do SP takisto. Takže papiere musíš mať.

    dzanoka je offline (nepripojený) dzanoka

    dzanoka
    Ale som povinný platiť do soc.p aj keď začínam nanovo? Musím vybaviť novu živnosť lebo starú so zrušil nie pozastavil a od marca so vedený na úrade práce.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano musíš, od 1.1.11 je nový zákon. Takže ak tvoj príjem za rok 2010 bol vyšší ako 3948,72 € tak aj po znovu otvorení živnosti sa stávaš povinným platcom odvodov do SP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dzanoka Pozri príspevok
    Ale som povinný platiť do soc.p aj keď začínam nanovo? Musím vybaviť novu živnosť lebo starú so zrušil nie pozastavil a od marca so vedený na úrade práce.
    ZP ano, SP podľa výšky tržieb za rok 2010 - ako už bolo odpovedané niekolkokrát.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.