Zavrieť

Porady

Koniec roka

Prosim o radu - co vsetko je potrebne urobit v JU v ramci uzavierkovych operacii...aby som na nieco nezabudla, kedze este len zacinam s JU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Momentálne ma napadajú len odpisy, zaplatené - prijaté zálohy, ktoré nie sú zúčtované.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Vivi
    Prosim o radu - co vsetko je potrebne urobit v JU v ramci uzavierkovych operacii...aby som na nieco nezabudla, kedze este len zacinam s JU.
    Súkromné tf. hovory, PHM prejazdené súkromne a i. čo nebolo na podnikanie.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ohľadne PHM sa dáva do nákladov pri firemnom aute 100% výdavkov za PHM ??? Niekedy to bolo len 85%, a to sa robilo v uzávierkových operáciách. Ako je to teraz?? Nemyslím PHM za súkromné jazdy. 85% LIMIT UŽ NEPLATÍ
    Naposledy upravil adam : 13.01.06 at 15:50

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    85%-ný limit už neplatí.
    Doplnenie:Naposledy v r. 2001 platil.
    Naposledy upravil Paula : 13.01.06 at 15:53

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adam
    Ohľadne PHM sa dáva do nákladov pri firemnom aute 100% výdavkov za PHM ??? Niekedy to bolo len 85%, a to sa robilo v uzávierkových operáciách. Ako je to teraz?? Nemyslím PHM za súkromné jazdy.
    Toto neplatí už aspoň 4 roky.

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Vivi
    Prosim o radu - co vsetko je potrebne urobit v JU v ramci uzavierkovych operacii...aby som na nieco nezabudla, kedze este len zacinam s JU.
    Príspevok 1,2 a ešte kurzové rozdiely

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ... a ešte prekurzovať záväzky a pohľadávky, prekurz na bankové účty v cudzej mene a na valutové pokladnice, ak sú tam zostatky.
    Možno ma ešte niečo napadne...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Čo s predplatným na noviny pre r.2006, zaplateným v r.2005? (myslím výdavok bez ohľadu na DPH) .Ďakujem za radu.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Paula
    Čo s predplatným na noviny pre r.2006, zaplateným v r.2005? (myslím výdavok bez ohľadu na DPH) .Ďakujem za radu.
    Paula, v Jú sa toto časovo nerozlišuje. Ide to do výdavkou v roku kedy to bolo zaplatené teda r. 2005. Je to prevádzková réžia.
    Vivi
    Prosim o radu - co vsetko je potrebne urobit v JU v ramci uzavierkovych operacii...aby som na nieco nezabudla, kedze este len zacinam s JU.

    Pisem prvy krat tak dufam ze nieco nepokazim. Len k tym kurzovym rozdielom v JU z prepoctu k 31.12. v pokladni. Bude zisk alebo strata ovplyvnovat zaklad dane???

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    kavciakova.monika
    Pisem prvy krat tak dufam ze nieco nepokazim. Len k tym kurzovym rozdielom v JU z prepoctu k 31.12. v pokladni. Bude zisk alebo strata ovplyvnovat zaklad dane???
    Ak máš valutovú pokladnu a devíz.účet tak vzniknutý zisk prípadne strata bude ovplyvňovať základ dane.
    strata=prevádz.réžia
    zisk= ostatné príjmy
    Dakujem, nejak som to pri citani zakona nepochopila. Budem o nich v JU uctovat prvy krat. V minulosti to neslo nakolko sa valuty v nasej firme kupovali bez dokladu. Vsetko som prepocitavala kurzom NBS a pokladna sa viedla len v Sk. Hruza.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.