Zavrieť

Porady

Mladistvý zamestnanec a odvody

Dobrý deň, prosím Vás o radu:
Chcem zamestnanať mladistvého zamestnanca, má skončenú povinnú školskú dochádzku, má viacej ako 16 rokov a menej ako 18 rokov. Študentom už nie je. Zamestnám ho na riadnu pracovnú zmluvu (samozrejme s obmedzeniami čo prínáležia k mladistvému). Len ma zaujímajú odvody. Budem robiť odvody do poisťovní ako pri bežnom zamestnancovi? Ďakujem a prajem pekný deň...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    ormika
    Dobrý deň, prosím Vás o radu:
    Chcem zamestnanať mladistvého zamestnanca, má skončenú povinnú školskú dochádzku, má viacej ako 16 rokov a menej ako 18 rokov. Študentom už nie je. Zamestnám ho na riadnu pracovnú zmluvu (samozrejme s obmedzeniami čo prínáležia k mladistvému). Len ma zaujímajú odvody. Budem robiť odvody do poisťovní ako pri bežnom zamestnancovi? Ďakujem a prajem pekný deň...
    Áno, samozrejme ako u normálneho zamestnanca.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Ajobs, ďakujem pekne, a zárobok nie je nejako obmedzený, však? Jasnačka že minimálnou mzdou

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Pokračujem v mojej téme spred roka:
    Zamestnávateľ chce zamestnať mladistvého na dohodu o vykonaní práce. Potrebuje zamestnávateľ súhlas od rodičov? Mladistvý skončil povinnú školskú dochádzku, má 16 rokov a ďalej už do školy nechodí. Vďaka.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    ormika
    Pokračujem v mojej téme spred roka:
    Zamestnávateľ chce zamestnať mladistvého na dohodu o vykonaní práce. Potrebuje zamestnávateľ súhlas od rodičov? Mladistvý skončil povinnú školskú dochádzku, má 16 rokov a ďalej už do školy nechodí. Vďaka.
    Nepotrebuje, spôsobilosť zamestnanca vykonávať právne úkony začína dovŕšením 15 roku veku (§ 11,ods.2 ZP). Nesmieš s ním však uzatvoriť dohodu o hmotnej zodpovednosti - to až od 18.roku veku.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Dovolala som s inšpektorátom práce a je potrebný súhlas rodičov ako aj lekárske vyšetrenie pred nástupom na pracovný pomer, tak aj na dohodu.

    Mladistvý zamestnanec a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.