Zavrieť

Porady

Clo pri dovoze korenin a kozmetiky

Dobry den,

chcela by som sa spytat,ci sa plati clo pri dovoze korenin a kozmetiky, ktore si kupim na dovolenke a kolko tychto produktov mozem doniest do eu? Pojdem cez letisko vieden a viem, ze tam su prisne kontroly, tak by som si nerada narobila problemy....na nete som nasla len informacie ohladne cigariet, tabaku a alkoholu.

Vopred dakujem za odpoved

jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    janakyv Pozri príspevok
    pardon, zabudla som na to, je to treti stat, konkretne egypt ,nie stat eu...
    Tak si pozorne prečítaj článok 41 pripojeného Nariadenia:
    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:324:0023:0057:SK:PDF
    a následne si prečítaj § 48a zákona o DPH, ods. 3 písm. b).
    Naposledy upravil Excise Duty : 05.07.11 at 07:58

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    určite cestuješ cez CK či CA, nedali ti tie správne informácie? alebo sú nedostatočné?

    janakyv je offline (nepripojený) janakyv

    janakyv
    nie, necestujem cez CK, cestujem na vlastnu "past" a preto hladam potrebne info, lebo na nete sa pise len o tabaku, cigaretach a alkohole...a parfemoch tusim este

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    janakyv Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa spytat,ci sa plati clo pri dovoze korenin a kozmetiky, ktore si kupim na dovolenke a kolko tychto produktov mozem doniest do eu? Pojdem cez letisko vieden a viem, ze tam su prisne kontroly, tak by som si nerada narobila problemy....na nete som nasla len informacie ohladne cigariet, tabaku a alkoholu.

    Vopred dakujem za odpoved

    jana
    V prvom rade musíš uviesť, či sa budeš vracať z iného členského štátu alebo z tretieho štátu, čo je rozhodujúce pre odpoveď.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    janakyv Pozri príspevok
    dakujem za opravenu adresu, idem sa na to pozriet...
    Už ti je to jasné? Máš limit 430 € a do toho sa musíš zmestiť.

    janakyv je offline (nepripojený) janakyv

    janakyv
    ano, je mi to jasne, takze do 430euro sa musim vpratat, cize napriklad mozem mat v pohodicke 4 kilo ibisteka,datle, nejake drobne mnozstva korenin, pre malu plienky, a rozne mliecne kase, podstatne je, aby to nebolo cez 430 euro

    Clo pri dovoze korenin a kozmetiky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.