Zavrieť

Porady

alergia na čo??

Nepravidelne ale dosť často sa mi objavujú po tele malé červené svrbivé vyrážky.
Nikdy neviem prísť na to z čoho, vraj to mám v prachu na pranie alebo z aviváže, ale dlhodobo používam tekutý gél rovnakej značky a aj aviváž rovnakú, práčku mám novú, má 6 mesiacom, tekže nemyslím, že by zle prala. Predčera sa vyhodil aj môj priateľ po celom tele, ja to mám najmä na lýtkach ( ako vždy). Trvá to 2-3 dni, potom to zmizne 1-2 mesiace nič a potom zase,,,

z čoho to je??

ešte ma napadlo, že som menila posteľnú bielizeň a použila som dlhšie nepoužitú plachtu (nebola zatuchnutá) môže to byť z toho??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..môže to byť zo slnka, ak si bola dlhšie...ale tuším pršalo,...skús používať na umývanie svrbivých miest borovú vodu...

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    nemyslím, ja mám vyrážky veľkosti špendlíkovej hlavičky, a ZODAC na ne zaberá...

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    vždy na začiatku leta mám aj alergiu na slnko ale to rýchlo prejde a toto sa vyskytuje aj v zime..

    medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

    Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac medvedik21
    Ak ZODAC na to nezabera tak to alergia nebude, bola si uz u koznej? Mas tie vyrazky aj na rukach? Napr. medzi prstami na rukach byva svrab a potom po celom tele, za detstva som ho zazila, da sa chytit aj v autobuse.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    ZODAC zaberá,prestane to svrbieť, ja to mám vždy najmä na lýtkach ale 1-2 vyrážky aj po tele...priateľ to mám na pleciach...u kožnej som s tým nebola vždy to mám tak 2-3 dni potom je pokoj niekedy aj 2-3 mesiace

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Skus na chvilu prestat pouzivat:
    - deodorant (umyvaj sa len obycajnym mydlom)
    - prasok na pranie (daj vyprat v pracke pomocou jadroveho mydla)
    - avivaz

    To by som urobil ako prve. Uvidis, ci sa nieco zmeni. Ja som mal po tele take drobne svrbive vyrazky, a zistil som, ze to bolo z deodorantu, ktory som dovtedy pouzival uz vyse roka... telo ma niekedy toho uz dost (nejaka zlozka mu vadi a brani sa takto).

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    aj ja si začínam myslieť že to bude tým praním, vyskúšam a uvidím,,,len mi nejde do hlavy že sa to nepravidelne objavuje, periem stále rovnako a 2-3 mesiace ok a potom sa to dosť často opakuje,,,musím niečo vymyslieť, teraz v leto je to dosť nepríjemné

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    vymeň mydlo, prací prášok aj aviváž za inú značku a možno sa to zlepší...

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...a novo kúpené veci perieš ešte pred oblečením?..lebo aj tu môže byť príčina..ak to nevyperieš a oblečieš, vyrážky sú z tých chemikálií vo farbách a apretáciách...

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    priznám sa že nie vždy periem nové veci, ale teraz som nič nové nemala oblečené takže z toho to nebude

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    mne sa robilo niečo podobné, mama zmenila aviváž a bolo dobre...
    alebo nedávaj aviváž alebo to potom ešte preper po vypratí nech sa vyplácha zbytok avivážu.

    medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

    Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac medvedik21
    Mne sa tiez stalo aj toto: Zacali sa mi robit pluzgieriky na prstoch ruky, testy na alergie nic nepreukazali tak kozna skonstatovala ze to mam zo saponatov. Dovtedy som nemala problem. Ked som zacala pouzivat gumenne rukavice tak sa to zlepsilo, ale kozu mam uz taku citlivu, ze sa mi to spravi aj po mydle Pomaha len masticka Beloderm, aj to len na chvilu.
    Tym som vlastne chcela povedat ze moze to byt kludne aj z niecoho na co ste zvyknuti a odrazu Vam to skodi.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    medvedik21 Pozri príspevok
    Mne sa tiez stalo aj toto: Zacali sa mi robit pluzgieriky na prstoch ruky, testy na alergie nic nepreukazali tak kozna skonstatovala ze to mam zo saponatov. Dovtedy som nemala problem. Ked som zacala pouzivat gumenne rukavice tak sa to zlepsilo, ale kozu mam uz taku citlivu, ze sa mi to spravi aj po mydle Pomaha len masticka Beloderm, aj to len na chvilu.
    Tym som vlastne chcela povedat ze moze to byt kludne aj z niecoho na co ste zvyknuti a odrazu Vam to skodi.
    Ak kožná povedala že je to po saponátoch,tak prečo prosím ťa používaš mydlo???Ved to je saponát,tak čo čakáš.V lekárni je kopa bezsaponátovýcg mydiel,tak mydlám daj pokoj.A aby sme to neriešili aj o týžden,tak saponáty sú aj v telových šamponoch.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    skús používať prášok a aviváž na detský textil.....môj švagor má tiež alergiu na prášky......
    po citrusových plodoch sa nevyhadzuješ?
    a na čo ste obaja alergickí,tak to zistí až alergológ po testoch...ale skôr ako v októbri k doktorovi ani nechoďte

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    no tak mne už vyrážky zmizli, priateľ ešte zopár má, ale tiež ho to už nesvrbí,,,,budem dávať pozor pri praní a uvidíme či sa to zopakuje,,,

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    tweedle Pozri príspevok
    no tak mne už vyrážky zmizli, priateľ ešte zopár má, ale tiež ho to už nesvrbí,,,,budem dávať pozor pri praní a uvidíme či sa to zopakuje,,,
    ale otestovať by ste sa mali v každom prípade.....

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    Milí návštevníci,návštevníčky portálu Porada,

    na tomto meste by som Vám rád objasnil jednu skutočnosť a tou sú príčiny vzniu alergií.
    najšastestejšie vznikajú ako dôsledok vysokej toxixity ľudského organizmu pojedenými liečivami ktoré sa v organizme postupne od ranného detstva v tele nahromadili. ďaľšou nei nepodstatnou príčinou sú potraviny a ich zloženie.
    Oproti dobe keď sa klobásy vyrábali zásadne z mäsa, dnešné potraviny obsahujú okrem mizivého percenta základnej suroviny, nemálo rôznych objemových plnidiel ako sú rôzne múčky, ešte aj stabilizátory, farbivá a ich modifikácie, vysoké percento konzervantov, stabilizátory a zvýrazňovače chuti atď......
    Dôsledok jedenia týchto gebuzín je objavenie skôr-či neskôr prejavou alergií.
    Ešte by som rád poznamenal, že alergia vlastne nie je ,, v našom ponímaní choroba". Je to len prehnaná reakcia tela samého na seba.
    Cesta z tophoto bludného kruhu je :
    -zbaviť ľudský oranizmus toxických látok
    -následne mu treba vyrovnať chýbajúcu výživu
    -stabilizovať ho pre ďaľšie fungovanie do najbližšej doby

    Kladiete si otázku čo potom. No uvedený proces opakovať najmenej niekoľko krát, pokiaľ žiejte rovnako nerozumným spôsobom.
    Dusansl

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    dusansl Pozri príspevok
    Milí návštevníci,návštevníčky portálu Porada,

    na tomto meste by som Vám rád objasnil jednu skutočnosť a tou sú príčiny vzniu alergií.
    najšastestejšie vznikajú ako dôsledok vysokej toxixity ľudského organizmu pojedenými liečivami ktoré sa v organizme postupne od ranného detstva v tele nahromadili. ďaľšou nei nepodstatnou príčinou sú potraviny a ich zloženie.
    Oproti dobe keď sa klobásy vyrábali zásadne z mäsa, dnešné potraviny obsahujú okrem mizivého percenta základnej suroviny, nemálo rôznych objemových plnidiel ako sú rôzne múčky, ešte aj stabilizátory, farbivá a ich modifikácie, vysoké percento konzervantov, stabilizátory a zvýrazňovače chuti atď......
    Dôsledok jedenia týchto gebuzín je objavenie skôr-či neskôr prejavou alergií.
    Ešte by som rád poznamenal, že alergia vlastne nie je ,, v našom ponímaní choroba". Je to len prehnaná reakcia tela samého na seba.
    Cesta z tophoto bludného kruhu je :
    -zbaviť ľudský oranizmus toxických látok
    -následne mu treba vyrovnať chýbajúcu výživu
    -stabilizovať ho pre ďaľšie fungovanie do najbližšej doby

    Kladiete si otázku čo potom. No uvedený proces opakovať najmenej niekoľko krát, pokiaľ žiejte rovnako nerozumným spôsobom.
    Dusansl
    a čím sa mám živiť,keď všetko sú gebuziny???

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    Gina Er Pozri príspevok
    a čím sa mám živiť,keď všetko sú gebuziny???
    presne,,,,čo jesť,akú kozmetiku používať,,,,vo všetko je niečo,,,

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    tweedle Pozri príspevok
    Nepravidelne ale dosť často sa mi objavujú po tele malé červené svrbivé vyrážky.
    Nikdy neviem prísť na to z čoho, vraj to mám v prachu na pranie alebo z aviváže, ale dlhodobo používam tekutý gél rovnakej značky a aj aviváž rovnakú, práčku mám novú, má 6 mesiacom, tekže nemyslím, že by zle prala. Predčera sa vyhodil aj môj priateľ po celom tele, ja to mám najmä na lýtkach ( ako vždy). Trvá to 2-3 dni, potom to zmizne 1-2 mesiace nič a potom zase,,,

    z čoho to je??

    ešte ma napadlo, že som menila posteľnú bielizeň a použila som dlhšie nepoužitú plachtu (nebola zatuchnutá) môže to byť z toho??
    ...hm...

    Ploštice prekvapia aj v modernom byte......

    http://korzar.sme.sk/c/4641897/plost...rnom-byte.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.