Zavrieť

Porady

nemocenske poistenie - výpočet

Dobrý deň, poprosila by som o radu ako správne vypočítať nemocenské poistenie - zamestnanec mal 2 pracovné pomery jeden do 9.5 a druhý od 10.5

1. mal HM 555,10
ale pre výpočet mi program zobral základ 324,21 a vypočítal to za Z 4,53 a Zc 4,53
2. mal HM 851,01
pre výpočet mi program zobral vymeriavací základ z iného PP 324,21 a vymeriavaci základ z tohto pp 468,32 a za zamestnávateľa zobral vz 851,01

je to správne alebo sme spravili niekde chybu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Pri tom prvom prac.pomere do 9.5. : soft počítal z maxim. VZ na nemoc. poistenie za 9 dní poistenia aj za Zc-a a ZĽ-a. Je to OK.

    2. prac.pomer od 10.5. : zamestnanec dosiahol mzdu 851,01 za 22 dní poistenia. Takže soft Ti mal vypočítať poistné z maxim.VZ na nemoc.poistenie za tých 22 dní aj za zamestnanca aj za zamestnávateľa ( takže nemáš to dobre. Máš nízky VZ na nemoc.poistenie.Nemala si doklikať do programu, že má z iného PP VZ, lebo nemá súčasne dva PP, ale má po sebe tie prac.pomery)

    jholubok je offline (nepripojený) jholubok

    jholubok
    my sme nezadávali nič program to zadával sám a preto sa pýtam či to robí dobre - používam program M.P a to je hotová katastrofa ešte aby sme kontrolovali všetkých zamestnancov ručne :-( . Chcem to teraz opraviť ručne ale vôbec to nejde stále mi program vyhadzuje svoje údaje - viete mi niekto poradiť ako mám teraz postupovať. Keď vymažem predchádzajúci príjem z PP hodí mi sumy nie 851,01 ale vz 792,53 (čo je max pre NP 792,53+324,21=1116,74) aj keď dám potvrdiť svoje údaje stále si robí po svojom
    Naposledy upravil jholubok : 06.07.11 at 11:29 Dôvod: doplnenie

    nemocenske poistenie - výpočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.