Zavrieť

Porady

Prímorsko :)

Ahojte chcem sa spýtať cestujeme do Prímorska na dovolenku neviete mi poradiť či sa oplati meniť eura za levy (LV) na Slovensku alebo v Bulharsku a aké su tam poplatky za výber z bankomatov.. Moc ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    alla66 Pozri príspevok
    Je vhodné zobrať si so sebou eurá alebo americké doláre. Bulharské leva (BGN) nie sú voľne zmeniteľnou menou a u nás sa zháňajú ťažšie. Zmeniť eurá čo doláre môžete v každej zmenárni a na hraničných priechodoch, v mestách, v letoviskách, niekde aj v malých mestečkách.
    Aj keď sú bankomaty len vo väčších mestách, nedoporučuje sa meniť peniaze na ulici. Úplne ignorujte podvodníkov ponúkajúcich zmenu valút s výhodným kurzom. Často oslovujú slovenských a českých turistov ich jazykom, podávajú ruky a majú pripravené historky o svojom vzťahu k Česko-Slovensku. Po prejavení sebemenšieho záujmu bývajú neodbytní. Zmenárne majú otvorené každý deň, banky sú otvorené len v pracovných dňoch od 9:00 do 16:00 hod.


    zdroj: http://dromedar.topky.sk/cl/11175/99706/Bulharsko





    podľa toho ktorú banku používaš..... pozri cenník....
    Práve som sa vrátila, vyberala som si leva z bankomatu. Za každých 100 leva mi banka odpísla 51,50 eur.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Gabrielita1 Pozri príspevok
    Ahojte chcem sa spýtať cestujeme do Prímorska na dovolenku neviete mi poradiť či sa oplati meniť eura za levy (LV) na Slovensku alebo v Bulharsku a aké su tam poplatky za výber z bankomatov.. Moc ďakujem
    Je vhodné zobrať si so sebou eurá alebo americké doláre. Bulharské leva (BGN) nie sú voľne zmeniteľnou menou a u nás sa zháňajú ťažšie. Zmeniť eurá čo doláre môžete v každej zmenárni a na hraničných priechodoch, v mestách, v letoviskách, niekde aj v malých mestečkách.
    Aj keď sú bankomaty len vo väčších mestách, nedoporučuje sa meniť peniaze na ulici. Úplne ignorujte podvodníkov ponúkajúcich zmenu valút s výhodným kurzom. Často oslovujú slovenských a českých turistov ich jazykom, podávajú ruky a majú pripravené historky o svojom vzťahu k Česko-Slovensku. Po prejavení sebemenšieho záujmu bývajú neodbytní. Zmenárne majú otvorené každý deň, banky sú otvorené len v pracovných dňoch od 9:00 do 16:00 hod.


    zdroj: http://dromedar.topky.sk/cl/11175/99706/Bulharsko




    a aké su tam poplatky za výber z bankomatov..
    podľa toho ktorú banku používaš..... pozri cenník....

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tak čo je na tom čudné? Veď kurz je asi 1:2, nie? 100 leva = 50 eur. Poplatok 1,5 eur za službu medzinárodného zúčtovacieho centra sa mi vôbec nezdá veľa.
    A malý si kupoval na pláži klások kukurice za 2 leva, každý deň aspoň dva (ráno a poobede).

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    Mária27 Pozri príspevok
    Práve som sa vrátila, vyberala som si leva z bankomatu. Za každých 100 leva mi banka odpísla 51,50 eur.
    ...to je teda riadny poplatok!

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Lubaba Pozri príspevok
    ...to je teda riadny poplatok!
    Ná nech! Bola som bez starostí. Dve eurá miniem doma bez zaváhania na blbosti.
    Ale nedá sa to porovnať s tým, keď nám odpočítali devízy ledva na malinovku, zvyšné sme nosili načierno ...

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Pozor aj na zmenárne,vonku pri dverách majú výhodný kurz pre turistov pri pulte však je kurz iný.Peniaze sa dajú zameniť aj na recepciách veľkých hotelov.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    lujza.j Pozri príspevok
    správne som to pochopila? 51e, 50cent? čiže 51,50-e?
    Dnešný kurz je 1,-€ / 1,9558 BGN

    ...takže ten výber z bankomatu je úplná pohoda z môjho pohľadu....

    Dievčatá, nebláznite, snáď si nemyslíte, že za 100 leva zobrala naša banka poplatok za výber 50 evri, asi ste to trošilinku nempochopili, však to len banka prepočítala levíkov na evríky + niečo pre seba nechala, to Maruška vie, aký bol v ten deň kurz.

    prudky je offline (nepripojený) prudky

    Vylúčený člen prudky
    alla66 Pozri príspevok
    Je vhodné zobrať si so sebou eurá alebo americké doláre. Bulharské leva (BGN) nie sú voľne zmeniteľnou menou a u nás sa zháňajú ťažšie. Zmeniť eurá čo doláre môžete v každej zmenárni a na hraničných priechodoch, v mestách, v letoviskách, niekde aj v malých mestečkách.
    Aj keď sú bankomaty len vo väčších mestách, nedoporučuje sa meniť peniaze na ulici. Úplne ignorujte podvodníkov ponúkajúcich zmenu valút s výhodným kurzom. Často oslovujú slovenských a českých turistov ich jazykom, podávajú ruky a majú pripravené historky o svojom vzťahu k Česko-Slovensku. Po prejavení sebemenšieho záujmu bývajú neodbytní. Zmenárne majú otvorené každý deň, banky sú otvorené len v pracovných dňoch od 9:00 do 16:00 hod.


    zdroj: http://dromedar.topky.sk/cl/11175/99706/Bulharsko





    podľa toho ktorú banku používaš..... pozri cenník....
    Ale zas tam býva najhorší kurz.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Mária27 Pozri príspevok
    Práve som sa vrátila, vyberala som si leva z bankomatu. Za každých 100 leva mi banka odpísla 51,50 eur.
    správne som to pochopila? 51e, 50cent? čiže 51,50-e?

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Tak to bolo napisane zle, ja som tiez oci vypliestala, ze 51 eur za vyber z bankomatu poplatok banke za vyber.
    Az mi naskocila husia koza-)

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Zaujimavé je sledovať UMENIE KOMUNIKACIE vo vyššie uvedených príspevkoch, a schopnost vyjadrovat sa k meritu veci,teda k zadaniu témy....

    Pridám aj ja jeden:

    "Ano , olej v aute treba meniť max. po 15 000 km."

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Tak, ak by si mal schpnost rozlisovat prispevky na porade, vedel by si, ze sme ich pridavali MIMOtemy, t.j. mini.takze su uplne v poriadku a spravne zaradene podla statusu porady.Zial, o tvojom prispevku sa to neda povedat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.