Zavrieť

Porady

Má predavač právo požadovať zálohu na tovar?

Chcem si kúpiť pohovku a nejaký drobný nábytok, a predavač v obchode (v normálnom kamennom obchode) ma upozornil, že bude potrebovať zálohu na objednaný tovar? Má na to právo? Mám mu ju poskytnúť?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dada Fajta Pozri príspevok
Chcem si kúpiť pohovku a nejaký drobný nábytok, a predavač v obchode (v normálnom kamennom obchode) ma upozornil, že bude potrebovať zálohu na objednaný tovar? Má na to právo? Mám mu ju poskytnúť?
Áno, má. Veď pri dodaní a konečnej faktúre bude odpočítaná.
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dada Fajta Pozri príspevok
Chcem si kúpiť pohovku a nejaký drobný nábytok, a predavač v obchode (v normálnom kamennom obchode) ma upozornil, že bude potrebovať zálohu na objednaný tovar? Má na to právo? Mám mu ju poskytnúť?
Prečo mimotémy?
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Lebo asi zadávateľ chcel počuť citáciu zákona o tom, že zálohu dať nesmie.
No to sa mýli, je to bežné aby obchodník si pýtal zálohu na tovar, ktorý nie je priamo na predajni a objednáva sa pre konkretneho zákazníka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Xanti Pozri príspevok
Lebo asi zadávateľ chcel počuť citáciu zákona o tom, že zálohu dať nesmie.
No to sa mýli, je to bežné aby obchodník si pýtal zálohu na tovar, ktorý nie je priamo na predajni a objednáva sa pre konkretneho zákazníka.
Akosi čoraz viac ľudí vníma len to, na čo, kto má, alebo nemá právo, akokeby musel byť na všetko zákon,(akokeby sme zabudli rozmýšľať) to by sme potom museli mať zákon aj na prepitujem používanie toaletného papiera.
4 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tak to je už iná sila...-tak človek( tweety) odpovie a dobre a ešte dostane "mimo témy"- toto už čo je za zvrátenosť? To je iná sila teda...,žasnem už nad niektorými maskami na Porade...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanko aj to je spôsob "poďakovania sa"... smutné ..
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Dada Fajta Pozri príspevok
Chcem si kúpiť pohovku a nejaký drobný nábytok, a predavač v obchode (v normálnom kamennom obchode) ma upozornil, že bude potrebovať zálohu na objednaný tovar? Má na to právo? Mám mu ju poskytnúť?
Áno, má a využíva sa to najma keď obchod ten tovar musí objednať inde a takto má vačšiu istotu, že ten zákazník ten tovar zoberie-inak by bol obchodník v strate...,a len by utrel pysky...
Ak nechceš dať zálohu-kupuj inde( ak ti to tam samozrejme bez zálohy umožnia)
4 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
... dnes zaregistrovaný, dnes jeden príspevok a už ho tu niet ...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Tak to je už iná sila...-tak človek( tweety) odpovie a dobre a ešte dostane "mimo témy"- toto už čo je za zvrátenosť? To je iná sila teda...,žasnem už nad niektorými maskami na Porade...
dava sa aj neuzitocne a nevhodne, pokial nedrzis stranu zadavatelovi
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Xanti Pozri príspevok
Lebo asi zadávateľ chcel počuť citáciu zákona o tom, že zálohu dať nesmie.
No to sa mýli, je to bežné aby obchodník si pýtal zálohu na tovar, ktorý nie je priamo na predajni a objednáva sa pre konkretneho zákazníka.
...presne tak ...bežná vec ...

Je predsa nemysliteľné ,aby si zákazník objednal
Dada Fajta
Chcem si kúpiť pohovku a nejaký drobný nábytok,
lenže v tomto prípade nevieme a akú pohovku a drobný majetok sa jedná ...

Pre niekoho je to pohovka ( bežná ) za cca 6.000 € drobný nábytok za " primeranú cenu "...

Pre toho druhého je to nábytok niečo v štýle sektoru ...

Svojho času som ani brvou nemikol , keď odo mňa zálohu požadovali ...cena nábytku ???...cca 3.200 € ...dodacia lehota 6 týždňov ...

Ako by predajca prišiel k tomu , ak by si niekto objednal , nezložil zálohu a potom ani po tovar neprišiel ???
Za chvíľu by toho mal za plný sklad ...


Len tak na záver ...aj súčiastky na autá sa takto kupujú , jeden deň objedná predajca a na druhý deň mi volá , že to došlo ...samozrejme záloha bola zložená ...
Veď je to len poistka voči špekulantom ....


Dada Fajta
Alebo si z inej " fajty " ...si špekulantom ...????
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

1Dara Pozri príspevok
dava sa aj neuzitocne a nevhodne, pokial nedrzis stranu zadavatelovi
však ja viem- mám ich už asi 80 spolu..., ja som zvyknutý, ale predsa len tweety je iná liga, to ona je mega-hviezda a nemala by mať tieto zlé body...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975 Pozri príspevok
však ja viem- mám ich už asi 80 spolu..., ja som zvyknutý, ale predsa len tweety je iná liga, to ona je mega-hviezda a nemala by mať tieto zlé body...
Mne neide o zlé body, (ak je to opodstatnené)ja sa nehnevám, len ma to jednoducho nasr..., keby sa aspoň vyjadril, ale na to už geroj nebol a zdupkal(a)
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tweety Pozri príspevok
Mne neide o zlé body, (ak je to opodstatnené)ja sa nehnevám, len ma to jednoducho nasr..., keby sa aspoň vyjadril, ale na to už geroj nebol a zdupkal(a)
však to- nech ide teda na " férovku " teda...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975 Pozri príspevok
však to- nech ide teda na " férovku " teda...
Keby som mala to, čo nemám, veru by som aj išla, ale čo si teraz počnem, ha?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

voľajako sa to tu na porade zasiera. poradíš a ešte je zle. nechápem.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tweety Pozri príspevok
Keby som mala to, čo nemám, veru by som aj išla, ale čo si teraz počnem, ha?
a čo nemáš?, Však ty si komplexne vybavená...,neviem o niečom, čo by ti chýbalo...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

srska Pozri príspevok
voľajako sa to tu na porade zasiera. poradíš a ešte je zle. nechápem.
Však to- ja som tiež už tu mal párkrát určité intermezzá- prečítal som si na seba všelijaké urážky- aj staré, aj nové, aj dobré, aj klasiky na matky...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975 Pozri príspevok
a čo nemáš?, Však ty si komplexne vybavená...,neviem o niečom, čo by ti chýbalo...
Śak aj som, ale na férovku chodia len féroví chlapi .A o tom, že je férový, pochybujem a či vôbec chlap tiež, hoci o sebe nepochybujem, že nie som chlap.
0 0
twe twe

twe je offline (nepripojený) twe

A to, ze klikol omylom, ked scrolloval vam nikomu nenapadlo?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

twe Pozri príspevok
A to, ze klikol omylom, ked scrolloval vam nikomu nenapadlo?
Je mozne aj to.
Ale uz je viacerym podozrive, ze novacikovia,ktori zadaju prvu otazku vedia hned akurat pouzivat tie "minusove" bodiky, neraz hromadne vo viacerych odpovediach...

Alebo druhy pripad je ten, ak nahodou novacik nedostane odpoved,ktoru ocakaval...aj ked je spravna
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať