Zavrieť

Porady

kto vie riešenie?

V roku 2010 sme dostali od jednej firmy 2 faktúry v tom istom mesiaci. Jedna bola správna a druhá bola duplicitná. Jedna bola zaplatená a tá druhá nie. Ja mám zaúčtované obidve. Ako to mám spraviť, keď tá firma nám nechce vystaviť dobropis k tej druhej faktúre, a my ju predsa nebudeme platiť, keď daná služba neprebehla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Tweety Pozri príspevok
    Aleu už ju má zaúčtovanú,(2010) tak ju musí najprv vystornovať, potom ju môže zaslať späť. Duplicita sa mala správne overiť ešte v roku, v ktorom bola obdržaná.
    Súhlasím a doplním, dodatočné DP za rok 2010 a dodatočné DP DPH, pokiaľ ešte neprešlo obdobie platné pre podanie dodatočného DP DPH.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zelkaem Pozri príspevok
    V roku 2010 sme dostali od jednej firmy 2 faktúry v tom istom mesiaci. Jedna bola správna a druhá bola duplicitná. Jedna bola zaplatená a tá druhá nie. Ja mám zaúčtované obidve. Ako to mám spraviť, keď tá firma nám nechce vystaviť dobropis k tej druhej faktúre, a my ju predsa nebudeme platiť, keď daná služba neprebehla.
    Druhú vystornuj ako duplicitnú-bezpredmetnú.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zelkaem Pozri príspevok
    A ako ju mám vystornovať? Nejakým zápisom v účtovnom denníku?
    Samozrejme, že musíš mať zápis, urob ID.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Vráťte ju poštou doporučene firme, ktorá ju vystavila s krátkym sprievodným listom, že faktúru číslo .... im zasielate späť, nakoľko k poskytnutiu vyfaktúrovanej služby vôbec nedošlo a preto považujete uvedenú faktúru za neodôvodnenú.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Adiks Pozri príspevok
    Vráťte ju poštou doporučene firme, ktorá ju vystavila s krátkym sprievodným listom, že faktúru číslo .... im zasielate späť, nakoľko k poskytnutiu vyfaktúrovanej služby vôbec nedošlo a preto považujete uvedenú faktúru za neodôvodnenú.
    Aleu už ju má zaúčtovanú,(2010) tak ju musí najprv vystornovať, potom ju môže zaslať späť. Duplicita sa mala správne overiť ešte v roku, v ktorom bola obdržaná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.