Zavrieť

Porady

platy účtovníci

Dobrý deň prajem, už tu bola párkrát rozoberaná téma platov účtovníkov, ale predsa mi nedá nespýtať sa prijali ma do zamestnania v BA hneď po VŠ denné štúdium s vyše 5 ročnou praxou popri škole plat: 750brutto, je to podľa vášho názoru ... aké? Mne sa to zdá málo ale možno len mne Ďakujem za názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NESKÚSENÁ1 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, už tu bola párkrát rozoberaná téma platov účtovníkov, ale predsa mi nedá nespýtať sa prijali ma do zamestnania v BA hneď po VŠ denné štúdium s vyše 5 ročnou praxou popri škole plat: 750brutto, je to podľa vášho názoru ... aké? Mne sa to zdá málo ale možno len mne Ďakujem za názory
    To nepoznáš platy v inom kúte Slovenska, napr. v KE aj pri 20 ročnej praxi dostaneš približný plat, možno aj menej. Osobne si myslím, že na BA a na začiatok tak akurát. Získaš skúseností a časom si nájdeš niečo ešte lepšie.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    ak by si prišla ešte východnejšie od Košíc, dostala by si s takou praxou ešte menej, takže si myslím, že môžeš byť spokojná, je to tvoj nástupný plat v tejto spoločnosti, časom, ak budú spokojní s tebou, treba trvať na zvýšení, možno sa podarí ....
    Verím,že v KE je to horšie, preto som napísala BA.
    veď ide o to, že si myslím že mám nejaké tie skúsenosti viedla som účtovníctvo komplexne v účtovnej firme cca 5tim rôznym s.r.o.-čkám takže viem o čom, ale tak asi mám byť spokojná že mám prácu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NESKÚSENÁ1 Pozri príspevok
    Verím,že v KE je to horšie, preto som napísala BA.
    veď ide o to, že si myslím že mám nejaké tie skúsenosti viedla som účtovníctvo komplexne v účtovnej firme cca 5tim rôznym s.r.o.-čkám takže viem o čom, ale tak asi mám byť spokojná že mám prácu
    Neboj sa, plat môžu stále zvýšiť, ak budeš šikovná, možno sa ani nenazdáš, a budeš mať plat, o ktorom si snívala. Držím teda prsty.
    Katarína Cigánová
    NESKÚSENÁ1 Pozri príspevok
    Verím,že v KE je to horšie, preto som napísala BA.
    veď ide o to, že si myslím že mám nejaké tie skúsenosti viedla som účtovníctvo komplexne v účtovnej firme cca 5tim rôznym s.r.o.-čkám takže viem o čom, ale tak asi mám byť spokojná že mám prácu
    Samozrejme za prácu je treba byt vdačný , ale . Svoje skusenosti a prácu treba vediet predat . Nie som však zástancom , že pri nástupe do zamestnania pýtat nehorázne peniaze. je potrebné dat priestor , a ukázat , že niečo vieš , že máš o prácu záujem a využit skušobnú dobu na to, aby si sa po čase porozprávala so zamestnávatelom , že si svoj príjem predstavuješ inak. Ak ukážeš čo je v tebe , z- l to iste ocení a ak budeš mat pocit , že nie , možeš slušne podakovat a skusit inde . Skušobná doba je dobrá nielen ako test pre zamestnávatela , ale aj zamestnanca . Svojim detom som ale vždy vravela , že najprv práca potom pláca a ak si si istá v kvalite práce ,netreba sa bát povedat o svojich finančných požiadavkách .
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    Samozrejme za prácu je treba byt vdačný , ale . Svoje skusenosti a prácu treba vediet predat . Nie som však zástancom , že pri nástupe do zamestnania pýtat nehorázne peniaze. je potrebné dat priestor , a ukázat , že niečo vieš , že máš o prácu záujem a využit skušobnú dobu na to, aby si sa po čase porozprávala so zamestnávatelom , že si svoj príjem predstavuješ inak. Ak ukážeš čo je v tebe , z- l to iste ocení a ak budeš mat pocit , že nie , možeš slušne podakovat a skusit inde . Skušobná doba je dobrá nielen ako test pre zamestnávatela , ale aj zamestnanca . Svojim detom som ale vždy vravela , že najprv práca potom pláca a ak si si istá v kvalite práce ,netreba sa bát povedat o svojich finančných požiadavkách .
    O.K. skúsim, som tu mesiac, práca ma baví vedela by som si však predstaviť aj zložitejšiu, predchádzajúca práca (brigáda) bola v celkom inom tempe, no veď sa uvidí. Každopádne ďakujem aj keď si nemyslím, že v tejto spoločnosti by to šlo s platmi smerom nahor

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    NESKÚSENÁ1 Pozri príspevok
    veď ide o to, že si myslím že mám nejaké tie skúsenosti
    Tak je najvyšší čas zmeniť si nick.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    NESKÚSENÁ1 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, už tu bola párkrát rozoberaná téma platov účtovníkov, ale predsa mi nedá nespýtať sa prijali ma do zamestnania v BA hneď po VŠ denné štúdium s vyše 5 ročnou praxou popri škole plat: 750brutto, je to podľa vášho názoru ... aké? Mne sa to zdá málo ale možno len mne Ďakujem za názory
    Ak máš prax v účtovníctve a vieš anglicky a dokonca možno aj iný jazyk, tak je to na BA málo. Na Tvojom mieste by som hľadala prácu ďalej. Ale pravda, nie všetko je len o peniazoch

    dana99 je offline (nepripojený) dana99

    dana99
    Neviem posúdiť platy v Bratislave.

    V Košiciach ma pred 4 mesiacmi vybrali na miesto účtovníčky. Mám 16 rokov praxe (komplet účto - JU, PO, mzdy, personal. ...).

    Ponúkli mi 350,- EUR v čistom (8,5 hod. denne).

    dana99 je offline (nepripojený) dana99

    dana99
    Tweety Pozri príspevok
    Dúfam, že si to nevzala, či?
    Nevzala, ale asi som mala.

    Za 10 mesiacov a xy žiadostí ma pozvali na 2 výberové konania.

    Jedno som odmietla a pri druhom som priznala deti.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dana99 Pozri príspevok
    Nevzala, ale asi som mala.

    Za 10 mesiacov a xy žiadostí ma pozvali na 2 výberové konania.

    Jedno som odmietla a pri druhom som priznala deti.
    A tie boli prekážkou?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dana99 Pozri príspevok
    Neviem, ale hneď nasledovala otázky "A čo ak budú choré?"
    Na také veci sa zamestnáv. nemá pýtať, je to v rozpore so ZP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dana99 Pozri príspevok
    Ja viem a oni to vedia tiež. Čo už.

    Na Slovensku je to tak.
    Mala si im odpovedať, že ak budú choré, budeš to riešiť.

    dana99 je offline (nepripojený) dana99

    dana99


    Keby som v 40-tke deti nemala, som čudná. Keď ich mám, tiež nedobre (podľa nich).

    Neriešim.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.